Film & Dizi Önerisi

Son Hıçkırık Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Son Hıçkırık filmi, mükemmel oyunculukları ve duygusal konusuyla yıllara meydan okuyor. Başrollerini Kartal Tibet ve Hülya Koçyiğit’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturuyor. İşte Son Hıçkırık konusu ve oyuncuları:

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Son Hıçkırık Konusu ve Oyuncuları

Türkçe İsmi: Son Hıçkırık
IMDb Puanı: 6,2
Yapım yılı: 1971
İlk vizyon tarihi: 1971
Yaş Sınırı: 
Yönetmeni: Ertem Eğilmez
Senarist: Sadık Şendil
Yapımcı: Ertem Eğilmez
Yapım Şirketi: Nahit Ataman, Ertem Eğilmez
Başrol Oyuncuları:
Türü: Dram, duygusal
Yapım Ülkesi: Hülya Koçyiğit, Kartal Tibet ve Metin Serezli

Son Hıçkırık Konusu

Son Hıçkırık Konusu ve Oyuncuları

Film 1950’li yıllarda geçiyor. O yıllarca Çamlıca’da bir köşkte Kenan bey ve yardımcısı Ferhat dayı yaşarlar. Onların hayatı genellikle yalnız geçer gider. Hatta kapıları sadece postacı geldiğinde açılır. Yıllara meydan okuyan yalnızlıklarının elbette bir sebebi vardır.

Kenan bey 30 yıl önce hayatının en büyük mutluluğunu yaşamıştır. Fakat bu mutluluk beraberinde en büyük acıyı da getirmiştir. Kenan, Nalan’ı görür ve ona kör kütük aşık  olur. Bu aşkı elbette karşılıksız değildir. Nalan’da Kenan’a büyük bir tutkuyla aşıktır. 

Fakat Nalan’a aşık olan tek kişi Kenan değildir. Komşuları İlhami’de Nalan’a aşıktır. Fakat Nalan onun bu aşkına cevap vermez. Kalbinde yalnızca Kenan vardır. 

Kenan ve Nalan evlenmeye karar verirler. Fakat İlhami bu aşkı daha fazla saklayamaz ve Nalan’a hislerini açar. Nalan ise İlhami’yi kibarca reddeder. Aşkının karşılıksız olduğunu sadece kardeşçe bir sevgi hissettiğini belirtir. 

Nalan ve Kenan evlenirler. İkisi de çok ama çok mutludur. Ta ki İlhami, Nalan’ı vurana kadar. Nalan vurulur ve hayatını kaybeder. Aradan yıllar geçer.

Bu kez kader ağlarını Handan ve Ferit için örer. Handa, Nalan’ın teyzesidir. Ferit ise Kenan’ın amcasıdır. Handan ve Ferit adeta yeğenlerinin birebir kopyasıdır. 

Son Hıçkırık filmi “Kerime Nadir” isimli romandan uyarlanmıştır. Ancak konu itibariyle birçok açıdan romandan ayrılır. Birçok kişi “Hıçkırık” romanına benzediğini söyler ve iki filmi birbirinden karıştırır. Fakat filmler birbirinden farklıdır. Nalan, söylenenlerin ve romandaki konunun aksine İlhami ile değil, Kenan ile evlenir. Filmin sonunun trajik bitmesi seyircinin gözyaşlarına boğulmasına neden olur. 

Filmin konusu kadar şarkısı da unutulmazlar arasında yer alır. Günümüzde de şarkı birçok ünlü pop yıldızı tarafından seslendirilmiştir. 

Son Hıçkırık Oyuncuları

Son Hıçkırık Konusu ve Oyuncuları

  1. Hülya Koçyiğit
  2. Kartal Tibet
  3. Metin Serezli
  4. Münir Özkul
  5. Güzin Özipek
  6. Faik Coşkun
  7. Ahmet Kostarika
  8. Önder Somer.

Son Hıçkırık Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu