Film & Dizi Önerisi

Dilber Ay Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2022 yılı mükemmel Türk filmlerine ev sahipliği yapıyor. Özellikle hayat hikayelerini anlatan filmleri izlemeyi seviyorsanız sizi Dilber Ay filmine davet ediyoruz. Ünlü şarkıcı merhum Dilber Ay’ın hayatının anlatıldığı film, Büşra Pekin’in mükemmel oyunculuğu ile buluşuyor. Bu yazımızda Şubat Ayında vizyona girecek Dilber Ay filmi konusu ve oyuncuları hakkında bilgi vereceğiz.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Dilber Ay Filmi Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmi: Dilber Ay
IMDb Puanı: 
Yapım yılı: 2022
İlk vizyon tarihi: 4 Şubat 2022
Yaş Sınırı: 
Yönetmeni: Ketche (Hakan Kırvavaç)
Senarist: Kamuran Süner ile Nalan Merter Savaş
Yapımcı: Fikri Harika Yapım ile Aytaç Medya
Yapım Şirketi: Fikri Harika Yapım ile Aytaç Medya
Başrol Oyuncuları: Büşra Pekin, Ayberk Pekcan, Zeliha Kendirci, Nursel Köse, Deniz Hamzaoğlu, Selen Uçar
Türü: Dram
Yapım Ülkesi: Türkiye

Dilber Ay Konusu

dilber ay filmi konusu ve oyunculari 2

Dilber Ay filmi, daha önce Ayla, Müslüm ve Şampiyon filmlerini izleyen ve beğenen kişilere hitap ediyor. Eğer daha önce bu filmleri izlemediyseniz üzülmeyin, Dilber Ay filmini de izleyerek keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Ancak filmin her sahnesinde üzüleceğinizi ve ünlü sanatçıya karşı biraz daha saygı duyacağınızı belirtelim.

Filmde başrol oyuncusu olarak Büşra Pekin yer alıyor. Büşra Pekin’i “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isimli eğlence programından tanırsınız. Fakat onun genellikle gelence konulu yapımlarda rol alması sizi yanıltmasın. Filmin fragmanını izlediğinizde dram rolünde de  oyunculuğun hakkını verdiğine bizzat tanık olacaksınız.

Özellikle Dilber Ay’ın konuşmasını, şivesini, hal ve hareketlerini çok iyi yansıtan Pekin, seyirciden büyük övgü toplayacağa benziyor.

Filmin konusuna gelecek olursak, film isminden de anlaşılacağı üzere Dilber Ay’ın hayat hikayesini anlatıyor. Onun hayatındaki zorlukları, sanat dünyasında yer alabilmek için ne gibi zorluklardan geçtiğini, aile ve çevre baskısını oldukça gerçekçi bir şekilde aktarıyor

dilber ay filmi konusu ve oyunculari 3

Dilber Ay şarkılarında genellikle bir hüzün hakimdir. Bu hüzün, en mutlu anlarınızda bile yüzünüzü asabilecek kadar güçlüdür. Onun yaşadığı hayatın zorlukları, hüznün adeta yansımasıdır. Filmde karşınıza çıkacak olan şarkılarda da bu güçlü duyguları tam manasıyla hissedeceksiniz.

Filmde Dilber Ay’ın gerçek adıyla Dilber Babuş’un Maraş’tan göç etmesinden başlar hikaye. Dilber’in sanatı uğruna soyadı başta olmak üzere birçok şeyi bırakması anlatılır. Sanatçı olabilmek uğruna elleri bile kırılmış, evliliğe zorlanmıştır. Tüm bunlara direnerek adeta örnek sanatçı olmayı başarmıştır.

Filmdeki diğer oyunculuklara hayran kalacağınızı şimdiden belirtelim.

Dilber Ay Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu