Yaşam

Sirius Güneş Kavuşumu Nedir?

instagram takipçi hilesi

Sirius güneş kavuşumu, her sene Temmuz ayında senede bir kez gerçekleşir. Eski Mısırlılar bu kavuşumu yeni yıl takviminin başlangıcı olarak adlandırır. Soltist zamanında insanlığın bir senesinin kaderinin yeniden yazıldığına veya kaderinin tekrardan belirlendiğine inanılır. Aynı zamanda Nil nehri bu birleşmeden sonra taştığı ve çevresi su altında kaldığı için, tarım arazilerine getirdiği bereket için de atfedilmiştir.

Güneşimizin güneşi (RA) olarak bilinen Sirius, galaksimizdeki en önemli yıldız olarak da bilinir. Güneş Sirius’un etrafında döner. Dünya ile Sirius arasındaki mesafe yaklaşık 8,5 ışık yılıdır. İlahi bir mekanizma ile ilgisi olduğu bilinir. Pek çok astrolog, güneş ile Sirius kavuşmasının yılın en şanlı günü olarak niteler. Bu günde yapılacak olan dualar ve isteklerin gerçekleşmesi için bir tohum olabileceği söylenir.

Sirius güneş kavuşumu

Sirius Güneş Kavuşumu Ne Zaman, Saat Kaçta?

Kavuşma, 6 Temmuz 2022 saat 08:09’da başladı. Ancak Sirius güneş kavuşumu 5-6-7 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında etkisini göstermiş olacak.

Sirius Yıldızı Nedir?

Sirius ya da Akyıldız, gece gökyüzündeki en parlak yıldızdır ve ilkbaharda Kuzey Yarımküre’deki Büyük Köpek takımyıldızından görülebilir. Türkçe’de “Akyıldız” ismi ile de bilinmektedir. Bir diğer adı Sirius 1,47 olan bu yıldız, görünüşü bakımından Canopus’a göre iki kat, güneşten ise 23 kat daha parlaktır.

Sirius çıplak gözle tek bir yıldız gibi görünür. Ancak aslında A1V sınıfı Sirius-A ve DA2 sınıfı beyaz cüce Sirius-B’den oluşan bir çift yıldızdır. Kuran’da Necm suresinin 49. ayetinde Şira yıldızı olarak da geçer.

Hint mitolajisinde “Cennet Kapısı” olarak da bilinir. Frida Kahlo‘dan Kleopatra‘ya kadar tarihin en parlak kişiliklerinin hayatların bu yıldızın etkisi olduğu söylenir.

Sirius güneş kavuşumu

Sirius Kavuşumunda Ne Yapılır?

6-7 Temmuz 2022 günleri arasında bir dilek tutabilir, meditasyon yapabilir ya da Allah’adua edebilirsiniz. En az beş dakika kendinizle kaldığınızdan baş başa kaldığınıza emin olun.

İyi şanslar, bolluk, bereket, sevgi, sağlık, barış ve mutluluk için dua edin. Ellerinizi açın ve gelecek yıl için beklentilerinizi dile getirin. Bu gün astrolojide gücün, şansın, mutluluğun ve ilahi takdirin insanlar üzerindeki etkisini ifade eder.

Kavuşum sırasında, inançlarınıza göre odaklanabilir ve bir dilek tutabilir, dua edebilir veya meditasyon yapabilirsiniz. Bu kavuşum günü için astrologlar “kendini sakla, evrene dileklerini gönder, dua et, iyilik için niyetler dile. Olumsuzluklardan uzak dur ve seni olumsuz hissettirenlerden uzak dur” tavsiyesinde bulunurlar. Kahin Kassandra’a göre bu kavuşumun etkilerini 6 Temmuz ve sonrasında alacağız.

Kendiniz için hayal ve hak ettiklerinizi isteyerek sirius yıldızının etkilerinden en doğru şekilde faydalanabilirsiniz.

Sirius güneş kavuşumu

Sirius Güneş Kavuşumu İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu