”HaberGalerisi.com”
”SosyoTurk.com”

Şampuansız Saç Temizleme Yöntemi: No-Poo

”Forex”

Şampuansız Saç Temizleme Yöntemi: No-Poo

Şampuansız saç temizlemenin mümkün olduğunu söyleseler eminiz bir çoğunuz inanmazsınız. Ya da inansanız bile denemeye cesaret edemezsiniz. Oysaki saçı temizlemenin tek yolu şampuanla yıkamak değil.

Marketlere ya da kozmetik mağazalarına gittiğimizde birçok farklı özelliği olan farklı markalara ait şampuanlardan hangisini alacağımıza bir türlü karar veremeyiz. Çünkü bu konuda seçenek oldukça fazladır. Buna karşılık organik ürünlere merak da sadece beslenmeyle sınırlı kalmamış kozmetik alanında da artmıştır.

Dış görüntümüzün en önemli parçası olan saçlarımızı kimyasal maddelerden korumamız gereklidir. Buna karşılık şampuanlar da içlerinde bolca kimyasal madde barındırmaktadırlar. İşte tam da bu noktada hem saçlarımızı korumak hem de temizlemek için no-poo yani şampuansız saç temizleme yöntemi devreye girmiştir.

ŞİMDİ OKU:
Gün İçinde Enerjinizi Yükseltmenizi Sağlayacak Minik Egzersizler

No-Poo Akımı

Şampuansız Saç Temizleme Yöntemi: No-Poo

‘No-Poo kelimesi şampuana hayır anlamında kullanılmaktadır. İngilizcede shampoo olarak geçen şampuanın sonundaki poo kelimesini alarak böyle bir isim bulmuşlardır. Avrupa’da ve ABD’de her geçen gün giderek yaygınlaşan bu akımın şampuana karşı çıkmasındaki sebep ise şampuanı deterjan olarak değerlendirmeleridir.

Şampuanların bileşenlerinde bulunan toksik maddeler zaman içerisinde saç derisine ve saçlara yapışarak tortular bırakır. Ayrıca yağ dengesini bozdukları için ne kadar çok yıkanırsa yıkansın saçları yeniden kirlenmeye mahkum ederler. Bu kısır döngü sürekli devam eder.

No-Poo yıllardır saçlarda ve saç derilerinde biriken kimyasallardan saçlarınızı arındırma işlemine verilen addır. No-poo ile temizlenen saçlarda yağlanma, elektriklenme ve kepek sorunu da ortadan kalkmış oluyor.

ŞİMDİ OKU:
Makyajsız Güzel Görünmek!

No-Poo ile Saçlar Nasıl Temizlenir?

Şampuansız Saç Temizleme Yöntemi: No-Poo

No-Poo ile saçlar temizlenirken karbonat şampuan görevini, elma sirkesi ise saç kremi görevini üstlenir. Burada önemli olan karbonatın marketlerde satılan karbonat değil, eczanelerde satılan İngiliz karbonatının olmasıdır.

Bir çorba kaşığı İngiliz pudrasını bir bardak ılık suyun içine boşaltıyorsunuz. Önceden ıslanmış saçınıza karbonatlı suyu saç diplerinize masaj yaparak uyguluyorsunuz. Parmaklarınızda hala yağ kalırsa biraz daha karbonatlı su hazırlayabilirsiniz.

Saçınızı temizledikten sonra bir su bardağı suya karıştırdığınız bir çorba kaşığı elma sirkesini saç kremi uygular gibi saçlarınızın ucuna doğru uyguluyorsunuz ve no poo ile saçları arındırma işlemi tamamlanmış oluyor.

ŞİMDİ OKU:
Solaryum Nedir? Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

No-Poo ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Şampuansız Saç Temizleme Yöntemi: No-Poo

Yıllardır saçlarınızı şampuanla yıkamaya alıştığınız için bu yöntem size tuhaf gelebilir. Saçlarınızın da bu yönteme alışması için biraz zaman geçmesi gerekebilir. İlk zamanlar saçlarınız daha fazla yağlanabilir. Ama saç derisi kendini toparladıkça düzene girecektir.

Verilen ölçüyü saçınızın yapısı ve boyuna göre ayarlamanız gerekmektedir. Örneğin gür ve kalın saç telleriniz varsa karbonat miktarını arttırmanız gerekebilir.

No-Poo yöntemi ile saçlarınızı yıkama ihtiyacınız azalacak elektriklenme ve kepek gibi sorunlar da çözülecektir.

blank

BUNLARA DA GÖZ ATIN

avatar
  Abone ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı