Maksat Yazmak

Google İçin SEO’ya Haddinden Fazla Para Harcamayın!

instagram takipçi hilesi

Aşağı yukarı 16 yıldır web tasarım ve seo uzmanlığıyla ilgileniyorum. MaksatBilgi, kendim ve yıllardır birlikte çalıştığım ekibimle, 5 yıldır çalışmalarımız , başarılı sonuçlar elde ettik. Özellikle biyografi ve Oscar gecesiyle ilgili retüellerimiz sayesinde kazandığımız ziyaretçi potansiyeli milyonları aştı.

mac 459196 960 720

Ancak son zamanlarda, web sitemizle ilgili olarak , yaptığımız işlere ciddi derecede balta vuruluyor. Bu yaptığımız işler düzgün ve kesinlikle hilesiz olan SEO’yla alakalı işler. Daha anlaşılır olmak gerekirse,Google ‘da üst sıralara gelmek adına, yaptığımız çalışmalarımızda para harcamadık. Bunun yerine kendimiz çabaladık çünkü bunun ustalarıyız. Ama bizim de bu konuda eksiklerimiz varmış. Eksiğimiz ,hile yapmak!

Google , Büyük Şirketleri Mutlu Ediyor ; Hile Yapmasını Seviyor!

Google’da ilk sıralarda olmak demek, SEO’ya uygun makalenizi ve SEO’ya uygun siteniz olması anlamına geliyor kısacası. Örneğin, Dua Lipa Kimdir ? diye arama yapıldığında, seoya uygun bir web sitesinde , seoya uygun ve özgün bir içeriğin olması gerekmekte. 2 yıldır, bu arama sonuncunda baştaydık. Sürekli güncel tuttuk. Ama sonuç ne oldu ? Haber siteleri durumu ayıktı. Şampiyonlar ligi finalinde, Kie’de açılışına kadar fark edemeyen haber siteleri (Hurriyet,Milliyet, fotomaç,fanatik gibi) , daha 2-3 gün içinde yazdıkları, Dua Lipa hakkındaki biyografisi hemen birinci sıraya çıkıveriyor. Eyy Google Nerede adaletin!

Sen demedin mi Google bize yıllardır:

  • Siteni güncel tut,
  • Hızlı olsun,
  • Özgün içerikler gir,
  • Özgün fotoğraflar olsun,
  • Belli bir düzeni olsun,
  • Sitene gelen, başka sayfalarına da bir göz atsın,
  • Anlaşılır olsun,
  • En sonunda da  ilk sen yapan ol, seni hep önde tutalım.

Eeee biz bunları yıllardır yaptık. Dua lipa içeriğimizin tarihi 26 Nisan 2017 . Daha iki gün önce yazanları bizim üstümüzde çıkmasına neye borçluyuz acaba ? Ayrıca, Dua lipa içeriğimiz sürekli güncellenen bir içeriktir. Özgündür ve ilk yazılandır. Emek vardır.

Bu yazımı istersen en sona at Google! Zaten Öyle Yapmalısın!

Burada yapılan işlem ne tam olarak biliyorum. Her yerde olduğu gibi , kodaman bir tanıdık olursa, onun işi ilk görülür değil mi? Biz ağzımızla kuş tutalım , büyük paralar harcayalım seo için değil mi? Gerçi seo şirketleri sadece kendini düşünüyor. Kendi sitelerini önde tutuyor. Google buna da izin veriyor.

Bu yazımı sadece bir içeriğimiz yüzünden yapmıyorum. Şimdiye kadar bir sürü var bu şekilde.

Size önerimi, Google beni sevsin diye büyük paralar harcamayın. Çünkü haber siteleri ve ajanslar veya şirket siteleri hemen önünüzde olacak.

Not:  Biz şimdiye kadar seo için para harcamadık . İçeriklerimiz buna rağmen öndeydi. Ama Google, fazla dayanamadı. Yapacak bir şey yok. Zenginler her zaman kazanır. Kazandıranlar yüzünden !

Sadece Biz değiliz!

Bu durumdan Shiftdelete.net gibi daha bilinir ama holding olmayan emekçilerde muzdarip.

Hırsız Var!

Bu sitem dolu yazımda umarım , her şey bitti olarak anlaşılmamıştır. Google’a rağmen devam edeceğiz . 5 yıldır durmadık ve yolumuza devam edeceğiz. İlk sıralarda olmasın içeriklerimiz sıkıntı değil. Biz yine de özgün ve seoya uygun içerikler yazmaya devam edeceğiz. Çünkü bunlar bizim değerlerimiz ve kurallarımızda var.
Ama Google’ında aynı şekilde çifte standardı uygulamaya devam edeceğini biliyoruz.
Teşekkürler, hırsızlara davet çıkaran Google 🙁

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu