Kişisel Gelişim

Sadece Telefon Bağımlılarının Anlayabileceği 10 Şey

Günümüzün En Büyük Bağımlılığının Göstergeleri

instagram takipçi hilesi

Telefon bağımlılığı, gün geçtikçe artmaya devam eder. Bu durumun en büyük nedenleri;

  • Asosyallik
  • Eğlence arayışı
  • Yalnızlık gibi en temel üç madde ile sınıflandırılabilir. Telefon bağımlılarının kendilerine has bazı davranışları vardır. İşte en temel 10 hareketleri:

1- Tuvalette Kalma Süreleri Uzundur

tuvalete telefonla girmek hijyenik değildir

Telefon bağımlıları için tuvalet yapmak çok eğlencelidir.  Genellikle klozeti tercih eden bağımlılar tuvalete girdiklerinde 1 saatten önce çıkmazlar. O kadar uzun süre kalırken ki tuvaletten çıktıklarında yürümekte zorluk çekerler. Çünkü ayakları uyuşmuştur!

2- Oyunlara Servet Harcarlar

oyun 5

Telefon bağımlılığının oyun ile buluşmuş hali de vardır. Bu tarz kişiler telefonlarına bir servet değerinde oyunlar yüklerler. Yükledikleri oyunları maksimum 2 günde bitirerek başka bir oyun satın alırlar. Kazandıklarının tümünü oyunlara harcayan bu kişiler için telefon kesinlikle dünyadaki en güzel 3 şeyden biridir. Diğer 2 şey ise internet ve oyun olabilir.

3- Geceleri Uyumazlar

uyku apnesi 800x420

Bir telefon bağımlısı için en değerli zamanlar kesinlikle gecedir. Geceleri 00.00’da ayaklanan bu kişiler; sosyal medya, oyun ve diğer uygulamalar arasında zaman geçirirler. Saatin nasıl geçtiğini bile anlamayan bu kişiler gece 04.00’dan önce asla uyumazlar.

4- Daima Asosyal Tavırlar Sergilerler

Eve gelen misafir ya da arkadaş toplantıları telefon bağımlıları için bir işkencedir. Çünkü bu kişiler zaten telefonu ile yeterince eğleniyordur. Başka insanlar ile eğlence arayışına girmek onlar için hiç ama hiç hoş değildir. Girdikleri ortamda da telefonuna gömülen kişiler kendisi ile konuşmak isteyen insanlara “ben seni dinliyorum, sen anlatmaya devam et” gibi sözler söylerler.

5- Telefonsuz Yaşamak Zulümdür

Telefonu ile yatan kalkan kişiler için telefonlarının bozulması ya da geçici süre ile telefon kullanamadığı zamanlar adeta bir zulümdür. Ne muhabbet edebilmeyi ne de başka aktiviteler ile zaman geçirebilmeyi bilmeyen bu kişiler mutlaka yedek bir telefon bulmanın ya da gizlice telefon kullanmanın yollarını araştırırlar.

6- Telefonları Yastığın Altında Uyurlar

duzenli uyku

En sevdiği nesne cep telefonu olan bu kişiler yaydığı tüm radyasyona karşı teefonundan ayrı uyumayı ya da telefonunu kapatarak uyumayı asla göze alamazlar. Daima o telefon yatağın altında uyurlar. Sabah kalktıklarında ise ilk işleri hemen yastığın altındaki telefonu ellerine alarak geceden beri neler kaçırdığını kontrol etmektir.

7-  Daima En İyisini İsterler

iphone 8

Telefon bağımlıları teknoloji ile de yakından ilgilidir. Yeni çıkan cep telefonuna iik başta sahip olmak için ellerindeki tüm maddi imkanları zorlarlar. Eğer parasızlık nedeni ile son çıkan cep telefonunu alamazlarsa bunalıma girerler. Gerekirse borç ederek o telefona en kısa sürede sahip olurlar.

8- Yalnızlaşırlar

Toplumun en büyük sorunlarından bir tanesi; son model telefon kullanılmasına karşın arayacak bir kişinin bile olmamasıdır. Ne acı! Hayatındaki tüm varlığı son model cep telefonunun kamerasının kaç mega piksel olduğu ile yakından ilgili olan bu kişiler, günün birinde o kameralar ile çekecek kadar güzel bir görüntü yakalayamazlar. Başkalarının fotoğraflarına bakarken kendi hayatında kimsenin olmamasından şikayetçi olurlar. Eğer sizde de bu belirtilerden en az 3 tanesi varsa; bırakın o telefonu yere. Başlayın yepyeni bir hayata… Dışarda daha eğlenceli aktiviteler var ve hepsi ücretsiz. Çıkın artık şu sanal dünyanın gerçekçi deneyiminden.

https://www.youtube.com/watch?v=_ZYJTKDAA8A

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu