İlişki KonularıKişisel Gelişim

Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi

instagram takipçi hilesi

Senenin en romantik günü kuşkusuz 14 Şubat’tır. Sevgililer Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte “ne hediye alsam?” düşüncesi oluşmaya başlar. Aslında bu özel günde pahalı hediyelere başvurmanıza hiç gerek yoktur. Karşınızdaki insan, maddiyattan ziyade manevi değerlere önem veriyorsa ona bir kitap hediye edebilirsiniz. Bu kitap, ona hislerinizi anlatan satırlardan oluşan özel bir konuyu ele almalıdır. Bu yazımızda size sevgililer günü için kitap önerisi sunduk. 

Şimdiden bu özel gününüzü tüm kalbimizle kutlarız.

1. Kolera Günlerinde Aşk – Gabriel García Márquez 

Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi

Gabriel García Márquez, Nobel ödülü almaya layık görülmüş bir yazardır. Yazarın kalemi oldukça güçlüdür. Her satırda kendinizi mükemmel bir aşkın kollarındaymışçasına duygu yüklü hissedersiniz. 

Kolera Günlerinde Aşk kitabı, ilk görüşte aşık olan ev bu aşkından bir gün olsun vazgeçemeyen bir adamı anlatıyor. Kitabın anlatıldığı dönemde kolera hastalığı ortaya çıkar. Salgın döneminde yaşanan hikayeyi, sevgilinizin de çok beğeneceğini düşünüyoruz.

2. Milena’ya Mektuplar – Franz Kafka

Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi

Franz Kafka her eserinde mükemmel bir aşkı aktarır. Milena’ya Mektuplar kitabı tamamen mektup şeklindedir. Kitabı okurken, “bir insan başka birini bu kadar büyük bir aşkla nasıl sevebilir?” diye düşüneceksiniz.

3. Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten – John Gray

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten

Bu eser, diğerlerinden farklı kişisel gelişim konulu bir kitaptır. Kitapta erkeklerin ve kadınların ilişkide ne demek istediği anlatılır. Kitabı okurken, ikili ilişkilerde yapılan hatalara da tanık olursunuz. Eğer kitabı siz okumadıysanız öncelikle kendinizin okumasını tavsiye ediyoruz. 

4. Gurur ve Önyargı – Jane Austen

gurur ve önyargı

Kitap; kardeşlik, aşk, evlilik, varlıklı – taşralı çatışması gibi birçok konuya ışık tutar. Kitabın çok yönlü olması, okuyan kişileri etkileyen detaylar arasında yer alır. 

5. Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi

Sabahattin Ali kitaplardan birini bile okuduysanız sıradakini okumak için büyük bir heyecan hissedersiniz. Kitapta, büyük bir aşk anlatılır. Yazarın sade dili ve mükemmel konusu, okuyan kişilerin asla unutamamasını sağlar. 

6. Serenad – Zülfü Livaneli

Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi

Serenad kitabı yazarın en sevilen eserleri arasında yer alır. Kitapta 60 yıl süren bir aşk anlatılır. Bu aşk yaşanan onca duruma rağmen hiç eksilmemiş hatta her geçen gün artarak çoğalmaya devam etmiştir. Kitapta İkinci Dünya Savaşı yıllarına da ışık tutulur.

7. Aynı Yıldızın Altında – John Green

Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi

Kitap, kanser hastası olan iki gencin hikayesini anlatır. Ölümün eşiğinde olan bu gençler, her şeye rağmen aşkı doruklarda yaşamaya devam eder. Kitabın etkileyici konusu sinema dünyasında da ilgi görerek, film haline getirilmiştir.

8. Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi: İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali

içimizdeki şeytan

Sabahattin Ali’nin en sevilen eserlerinden olan İçimizdeki Şeytan, severek evlenen bir çiftin zamanla mutsuzluğa sürüklenen hikayesi anlatılır. Ömer ve Macide’nin aşkını anlatan kitap, alıntılarıyla da oldukça etkileyicidir. Kitap, hüzün, aşk ve pişmanlık konularını çok başarılı bir şekilde aktarır.

9. İlk Aşk – John Green

Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi

Kitap eğlenceli ve farklı bir açıdan ilişkileri ele alır. Romantizm dolu kitap, akıcı olmasıyla da tercih edilir. Ancak bu kitapta yoğun bir aşk hikayesi yoktur. Eğer ilerlemiş bir ilişki yaşıyorsanız, bu kitabı armağan etmeniz pek de tavsiye edilmez.

10. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

bilinmeyen bir kadının mektubu

Aşkın en yoğun halinin anlatıldığı kitap, karşılıksız aşkı anlatır. Bir kadının tüm kalbiyle sevdiği adama karşı yazdığı mektup, her satırda sizi gözyaşlarına boğar. Kitabın gerçek olup olmadığı ise hala bilinmiyor.

Sevgililer Günü İçin 10 Romantik Kitap Önerisi Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu