Alışveriş Rehberi

Saç Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hangi saç düzleştirici hangi saç tipi için uygundur?

instagram takipçi hilesi

Keratinli mi, titanyum mu yoksa seramik mi? Hangi saç düzleştirici hangi saç tipi için uygundur? Saç düzleştirici satın alırken nelere dikkat edilmeli? Hepsi bu yazımızda.

saç düzleştiricisi alırken nelere dikkat edilir

Eğer kendinize bir düzleştiricisi satın almak istiyorsanız, bu aletleri ve saç tipinizi çok yakından tanımanız gerekmekte. Çünkü seçim yaparken farklı düzleştiriciler arasından saçlarınız adına en uygun olanı bulmanız gerekmekte, saç sağlığınız bakımından son derece önemlidir.

Bu yazımızda hem satın alırken dikkat etmeniz gereken detayları hem farklı düzleştirici modellerini hem de kullanırken dikkat etmeniz gereken sıcaklık gibi konuları bulabilmeniz mümkün.

saç düzleştiricisi alırken nelere dikkat edilir

Saç Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç düzleştirici alırken dikkat edilmesi gereken başlıklardan birisi de saçınıza birebir temas edecek olan aletlerin plaka özelliği olacaktır. Burada saç düzleştirici plakaların genişliği, iletkenlik yeteneği ve matertali gibi detaylar ön planda olacaktır.

Eğer saçlarınızda düzleştirmenin yanı sıra bazen de dalgalı görünüş elde etmek istiyorsanız kavisli plakalara sahip düzleştirici modellerinden seçmeniz gerekmekte. Eğer saçlarınız kalın telli, kıvırcık ve uzun ise geniş düzleştirici modelleri sizin için en uygunu olacaktır.

Eğer saçlarınız orta uzunluk ve normal kalınlıkta ise orta boy genişliğe sahip düzleştiriciler; ince telli saçlar adına ise hemen hemen her model uygun olabilecektir.

saç düzleştiricisi alırken nelere dikkat edilir
Seramik Saç Düzleştiriciler

Seramik Saç Düzleştiricilerinin Özellikleri Nelerdir?

Düzleştiriciler arasında en fazla bilinenler seramik saç düzleştirici modelleridir. Buerer, Fakir, Braun, Sinbo, Philips ve Remington gibi birçok markanın ürettiği seramik kaplama saç düzleştirici modelleri hem düzleştirmeyi düşük ısı da yapar hem de saçlara yumuşaklık katmayı garanti eder.

Neredeyse birçoğu iyon teknolojisine sahip seramik düzleştiriciler saçların elektriklenmesini de ortadan kaldırmayı amaçlar. Isıyı eşit olarak dağıtmış olduğu için de yanmaların önüne geçemeye çalışır.

saç düzleştiricisi alırken nelere dikkat edilir
Titanyum Saç Düzleştiriciler

Titanyum Saç Düzleştiricilerinin Özellikleri Nelerdir?

Piyasada bulabileceğiniz saç düzleştirici modellerinden bir diğeri ise titanyum saç düzleştirici modelleridir. Eğer saçlarınızı her gün düzleştirmeyi tercih ediyorsanız, bu model sizin için en uygunu olacaktır.

Özellikle de kıvırcık saça sahip insanların tercih etmiş olduğu düzleştirici modellerinden birisi olan titanyum düzleştiriciler yüksek seviyede parlaklık ve düzlük oluşturmak için yaratılmıştırlar. Kalın telli saçlar için de uygun olan bu modelleri kullanırken titanyum özellikli olanların ısıyı oldukça hızlı iletmiş olduğunu unutmayın.

saç düzleştiricisi alırken nelere dikkat edilir
Keratinli Saç Düzleştiriciler

Keratinli Saç Düzleştiricilerinin Özellikleri Nelerdir?

Son saç düzleştirici modelimiz ise keratinli düzleştiricisi. Yine birçok markanın üretmiş olduğu keratin katkılı saça düzleştiriciler seramik plakalar ile üretilmiş ancak içerisinde keratin katkısı bulunan modellerdir.

Saçları canlı tutma, saçların ihtiyaç duyduğu proteini sağlama ve besleme özelliğine sahip olan keratin, saçların kusursuz bir düzlüğe sahip olmasını amaç edinmiştir.

İlgili Videolar

saç düzleştiricisi alırken nelere dikkat edilir

Saç Düzleştirici Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

düzleştiricinizi aldıktan sonra, onu doğru bir şekilde kullanabilmekte önemli. Satın aldığınız saç düzleştiricinin üzerinde zaten kullanımı ile ilgili tüm detaylar yer alacaktır.

Fakat biz de, oldukça önemli olan ısı ayarı konusunda sizlere ipuçları vermek istiyoruz. Çünkü düzleştiricileri yanlış bir ısı ayarı ile kullanıldığı zaman saçlara ciddi hasarlar verebilir. Farklı ısı ayalarına sahip saç düzleştiriciler genellikle 115 ile 230 derece arasındadır.

200 derece ve üzeri saçlar için yüksek seviye demektir ve oldukça özenli bir kullanım ister. Eğer saçlarınızın teli ince ise mutlaka 140 ila 160 derece sınırları içerisinde kalmanızda fayda var. 200 derece ve üzeri fakat kalın telli ve gür saçlar adına yardımcı olacaktır.

İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=4heOjD_WZMg

İlgili İçerikler

Bir yorum

  1. Saç düzleştirici kullanırken ısı ayarlarını doğru yapmak gerekir aksi takdirde saç tellerinize çok ciddi bir hasar verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu