Kişisel Bakım

Saç Düzleştiren Doğal Yöntemler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Saç tipiniz ne olursa olsun, istemiş olduğunuz sağlıklı, pürüzsüz ve parlak saçlara sahip olmaktır. Çok fazla para harcamadan evinizde parlak, sağlıklı ve düz saçlara sahip olabilmenin doğal yollarını paylaşacağız.

dogal yollar ile sac düzlestirme

Saç düzleştirmenin hem ısı kullanmadan hem de kimyasal ürünler kullanmadan nasıl mümkün olduğunu size anlatacağız. Çünkü yapay yollardan bu işlemi yaptığınız zaman geriye sadece kırılmış ve sertleşmiş saçlar kalmakta.

Saç Düzleştiren Doğal Yöntemler Nelerdir?

Hindistan Cevizi Sütü İle Saçlar Nasıl Düzleşir ?

dogal yollar ile sac düzlestirme 2

Saç düzleştirmenin kolay yolları arasında ilk olarak Hindistan cevizi sütü bulunmakta. Saç düzleştirmek için Hindistan cevizi sütü içerisine ¼ bardak kadar limon suyu ekleyin. Bu karışımı, soğuması adına buzdolabında bir süre boyunca bekletin. Soğumuş olan karışımı dolaptan çıkarattıkran sonra, krem haline gelinceye kadar karıştırın. Hindistan cevizi sütlü karışımı saçlarınıza iyice yedirmelisiniz.

Sonrasında ise saçlarınızı sıcak suya batırılmış bir havlu ile sararak bir saat beklemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise kendi saç tipinize uygun olan bitkisel şampuanı kullanarak saçlarınızı durulayın. Hafta da bir defa olmak şartı ile en az üç sefer uygulamanız gerekmektedir.

Süt İle Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

dogal yollar ile sac düzlestirme 6

Özellikle kıvırcık saça sahip olan kadınlar, saçlarının aşırı kurumasından, elektriklenmesinden ve saç düzleştirme adına fön ve maşa yapma işlemlerinin oldukça zorlayıcı olmasından şikayetçi olmaktadırlar. Süt uzun bir süre boyunca saçları nemlendirmek için kullanılmıştır. Özellikle kıvırcık saçlarda bulunan buklelerin rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Yarım bardak süt, bir tencere içerisine koyun ve kaynayıncaya kadar ısıtın. Sonrasında ise soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuduktan sonra aynı miktarda su ekleyerek karıştırın ve bu karışımı bir sprey şişesinin içerisine koyun. Bu süt karşımı saçınıza püskürterek uygulayın ve şampuanlamadan önce en az otuz dakika kadar bekleyin. Süt düzleşmenin yanı sıra saçlarınızı nemlendirecek, kabarıklığın önüne geçecektir.

Saç Düzleştiren Doğal Yöntemler ile ilgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu