Kişisel Bakım

Kirpik Lifting Nedir, Nasıl Uygulanır?

instagram takipçi hilesi

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting son zamanlarda kadınların ilgi odağı haline geldi. Kirpiklere zarar vermemesi, uzun süreli kullanımı ve kolay uygulanması nedeniyle çok tercih edilen bir uygulamadır. Kirpiklerinizin daha uzun, kalın, kıvrımlı ve belirgin görünmesini sağlar.

Kirpik Lifting; kirpiklerin herhangi bir harici ilave olmadan kıvırılması ve renklendirilmesi işlemidir. Halk arasında kıvrık kirpikler olarak da bilinir, bu nedenle kirpikleriniz daha dolgun, daha uzun ve kavisli olur. Aynı zamanda kirpikler de keratin ile tedavi edilir, bu nedenle kirpiklerde herhangi bir kayıp veya hasar olmaz. Bu işlemlerle kirpik büyümesinin arttırılması amaçlanır.

Kirpik Lifting

Çoğu güzellik merkezi kirpik lifting uygulamaları yapmaktadır. Sonuçlar kullanılan malzemelerin kalitesine, gittiğiniz merkezin hijyenine ve uygulama becerisine göre değişiklik gösterebilir. Kirpik lifting, ince ve kalın kirpikleri kökten uca güçlendirir.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

İşleme başlamadan önce kirpikler uzman tarafından temizlenir ve yağlanır. Temizleme işleminde bazı ürünler kullanılmaktadır. Kirpiklerin sıklığına, hacmine ve göz şekline göre S, M, L üç silikon ped türünden uygun olanı göz kapağınıza takılır. Kirpik lifting işleminin belirli aralıklarla tekrarlanması işlemin kalıcılığını artırır, kirpikleri besler ve keratin uygulaması ile hacim kazandırır.

kirpik lifting nedir nasil uygulanir1

Kirpik pedine bağlı kirpiklere özel solüsyonu uygulanması gerekir. 2 kez 20 dakika, yani toplam 40 dakika bekletilir. Daha sonra rimel sürüp ve 15 dakika bekletilir. Boyayı temizleyin ve kirpikleri çıkarabilirsiniz. Son olarak, pedi çıkarın ve kirpiklere keratin uygulayın. Tüm işlemler ortalama 1 saat sürmektedir. Seyrek görünen ve hacimsiz görünen kirpikler bu uygulama ile daha güzel bir görünüme kavuşuyor.

Kirpik Lifting Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

  • Kirpikleriniz yapıldıktan sonraki ilk 24 saat suya dokunmamanızı veya banyo yapmamanızı öneririz.
  • Ayrıca bu dönemde makyaj yapmamak ve kirpik lifting sonrası ilk adımda makyaj temizleyici kullanmamak çok önemlidir.
  • Yağ bazlı temizleyiciler yerine su bazlı temizleyicileri tercih etmeniz de fayda var.
  • 1 gün sonra dilediğiniz maskarayı uygulayabilir ve yeni güzel kirpiklerle rutininize devam edebilirsiniz.
  • Kirpik lifting genelde bir defa yapıldığında sürekli olarak yapılma isteyebilir. Sebebi kişinin bunu beğenmesinden kaynaklıdır.

kirpik lifting nedir nasil uygulanir2

  • Kirpik liftingin kullanım süresi kişiye göre değişiklik gösterir. Bazıları 2-3 ay kirpik liftingi kullanırken, bazıları 1 ay kullanmaktadır.
  • Kirpiklerinizi daha uzun yapmak için ipek kirpikler gibi yeni kirpikler eklenmez. Böylece göz kapaklarınıza baskı yapmaz.
  • Bakımı çok basittir, gece ve günlük hayatta önerilen basit bakım yeterlidir. Bunun dışında çok fazla dikkat etmenize gerek yok.

Kirpik Lifting İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu