Afrika Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Farklı saç modelleri görmek istiyorsanız Afrika örgüsü saç modellerini inceleyebilirsiniz. Bu saç modeline sahip olabilmek için öncelikle saçlarınızın belli ölçülerde uzun olması gerekmektedir. Saç uzunluğu en az 6-8 cm olanlar Afrika örgüsü yaptırabilirler. Kısa saçların uzatılması olarak da uygulanan bu saç modellerinde saç renginizle uyumlu modeller yapılabildiği gibi farklı ve renkli saçlar da yaptırabilirsiniz.

afrika sac orgusu

Afrika örgüsü yaptırılması saçlara zarar vermediği için çokça tercih edilmektedir. Özellikle sıra dışı olmayı sevenler için bu saç modeli bulunmaz bir fırsat olarak görülmektedir. Bu saç modelinin seçilmesinin bir diğer sebebi de Afrika saç örgüsünün bakımının kolay olmasıdır. Buy saç modeli ortalama 5 saat kadar sürmektedir. Bu saç modeli bozulmadan 3 ay kullanılabilmektedir.

Afrika Saç Örgüsü Nasıl Yapılmaktadır?

Çok güzel görünen ve nasıl yapıldığı konusunda merak uyandıran Afrika dalgası profesyonel kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Bu saç modellerinde saçlar dipten ek saçlar eklenerek örülür. Bu aşamada eklenen ek saçlar renkli seçilebilir.

Afrika örgüsü yapılırken saçların kişinin asıl saçın yapıştırılması gibi bir durum söz konusu değildir. Afrika örgüsü saç modelleri tamamen örgü tekniği ile yapılmaktadır. Saçların uç kısmı hazır olsa da ana saç ile eklenen kısım birbirine örgü ile bağlanmaktadır.

İnce şeritler halinde uzun örgüler olarak bildiğimiz Afrika örgüsü son zamanlarda tüm dünyada yaygın hale gelmiştir. Afrika kıtasından bu model çıktığı için Afrika örgüsü isimi verilmektedir. Bu modeller yapılırken saçın zarar görmesine sebep olacak herhangi bir kimyasal kullanılmamaktadır.

Afro Dalgası Modelleri

Bu saç modelini perma saçlarla karıştıranlar vardır. Bu iki model tamamen farklı iki saç modelidir. Afro dalgası bir örgü şekli iken perma saça minik bukleler yapılması şeklindeki saç modelidir. Afro dalgası biraz zahmetli ama uzun süre kullanılabilen bir model olduğu için özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Saç yapısı zayıf olan kişilerin tercih ettiği Afro dalgası saç modeli saça biraz daha fazla hacim kazandırılır. Saçı kısa olanlar için bu saç modeli uygulanabilmektedir. Saçı dip kısımdan örülmeye başlanır örgünün ucuna sentetik dalgalı saç eklenerek hacimli bir saç modeline ulaşılır. Bu sebeple her saç tipine sahip kişiler bu saç modelini kendi saçına uygulatabilir.

Afro dalgası saç modellerinde saçın uzunluğu değişebilmektedir. Saça eklenen sentetik saç kısmı istenildiği kadar uzun tutulabilir. Bu saçlar uzunluk kısalığına göre modellere ayrılabildiği gibi renk olarak da farklılık göstermektedir. Rengarenk bir uygulama seçeneği bulunan Afrika dalgası ile siz de hacimli ve özel saç modeline sahip olabilirsiniz.

Afrika Örgüsü Fiyatları

Saçınızı olduğundan daha havalı göstermek için bu saç modellerini deneyebilirsiniz. Afrika örgüsü fiyatları farklılık gösterebilir. Bunun sebebi seçilen sentetik saçın kalitesi olarak görülmektedir. Bu sentetik saçın ekleneceği bölüme kadar olan kısım balıksırtı şeklinde örülmektedir. Bu örme olayı 5 saate kadar sürmektedir. Yapımı zor olan Afrika saç modellerini inceleyerek siz de bu saç modeline sahip olabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu