Sosyal Medya

PTT Messenger Nedir?

instagram takipçi hilesi

 

Yerli WhatsApp olarak tanıtılmış olan PTT Messenger’ın özellikleri belli oldu. Ülkemizin milli posta ve telgraf kurumunu PTT tarafından Windows, Android ve iOS platformlarına özel olarak mesaj uygulaması geliştirildi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından Bakanlar Kurulu toplantısında canlı canlı test edilen uygulamanın kurumsal, milli ve güvenli olduğu vurgulanıyor.

ptt messenger 2

Dünya genelinde aktif binlerce kullanıcısı bulunan WhatsApp’a yerli rakip geldi diyebiliriz. Güvenli ve milli kurumsal anlık mesajlaşma arası olarak belirlenen uygulamanın, milli bir çözüm olduğu için haberleşme güven ile sağlanacak, iletişimde olan dışa bağımlılık biraz daha azalacak.

İleri güvenlik teknolojileri ile geliştirilen ve bağımsız çalışabilen iletişim uygulamasında WhatsApp’ın tüm özellikler bulunmakta. Dosya gönderme, sesli ve görüntülü görüşme yapabilme, konum paylaşma, anlık mesajlaşma tek bir platform üzerinde güvenli bir altyapı üzerinden sağlanacak.

ptt messenger 3

PTT Messenger Nedir?

Kurumsal kullanıcılardan sonra vatandaşların kullanımına açılacağı belirtilen PTT Messenger’a ilişkin Bekir Bozdağ’ın açıklamaları ise şu şekilde: “Bu, bir nevi WhatsApp’ın milli ve yerli olanıdır. Yüzde yüz yerli ve milli bir yazılım. Kamu kurumları bunu kullanacak, daha sonra ise vatandaşların kullanımına açılacak. Herhangi bir veri, sunucuda depolanmadığı için bu verilere ulaşmak mümkün olmayacaktır. WhatsApp’tan daha güvenli bir sistem geliştirildi.”

ptt messenger 5

PTT Messenger Özellikleri

  • PTT Messenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiş.
  • Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PTT Messenger, kaynak kullanımı optimizme edilmiş bir biçimde çok fonksiyona sahip kullanım kolaylığı sağlar.
  • PTT Messenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişebilirlik sağlar.
  • PTT Messenger, tamamen milli mühendislik kabiliyetleri ile geliştirilmesi sebebi ile, güncel ve güncellemeye açık bir tasarıma sahiptir.

ptt messenger 4

PTT Messenger Nasıl Kullanılır?

Milli, Güvenli Anlık Mesajlaşma ve Haberleşme Çözümü olarak tanıtılan mesajlaşma uygulamasını, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirildi. İOS ve Android desteğinin yanı sıra Windows ve Mac işletim sistemine sahip cihazlara da sahip uygulama sayesinde kullanıcılara platformundan bağımsız bir yapı sunuyor.

Fakat, uygulama hakkında detaylı bir bilgiye sahip değiliz. Zira, henüz App Store’de ya da Google Play Store’da göremediğimiz uygulamanın internet sitesinde şu an sadece APK dosyası kullanıcılar ile paylaşılmakta.

İnternet sitesine ulaşmak için tıklayın.

https://www.youtube.com/watch?v=iS7WGxxqVqo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu