Yabancı Erkek Ünlüler

Prens Charles

instagram takipçi hilesi

prens charles 1

Tam adı: Charles Philip Arthur George Mountbatten-Windsor
Doğum tarihi: 14 Kasım 1948
Doğum yeri:  Buckingham Sarayı, Londra, Birleşik Krallık
Boyu: 1.78 m
Ailesi: İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth (Anne), Prens Philip (Baba),  Andrew, Anne, Edward (Kardeşleri)
Eşi: Camilla Parker Bowles (e. 2005), Diana Spencer (1981–1996)
Çocuk (ları): Prens William ve Prens Harry
Mesleği: Senarist, Çevreci
Aktif Yılları: 1948 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Prens Charles Kimdir? Prens Charles, 14 Kasım 1948’de Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip’in en büyük oğlu olarak dünyaya gelmiştir. İngiliz tahtının uzun zamandır varlığını sürdüren varisidir. Bütün hayatı boyunca kamuoyunu inceleyen Charles, HMS Bronington‘a komuta ettiği bir askeri kariyere başlamadan önce Trinity Kolejinden mezun oldu. 1981 yazında büyük medya hayranı olarak Diana Spencer ile evlendi. Ancak sonunda 1996 yılında dedikodu ve skandaldan sonra boşandı

Prens Charles daha sonra uzun zamandır aşk yaşadığı Camilla Parker Bowles ile Prenses Diana’nın ölümünden bir süre sonra evlendi. Prens William ve Harry‘nin adında iki oğlu dünyaya geldi. Onun çevresel faaliyetleri arasında Prens’in Güven ve Prens’in Yağmur Ormanları Projesi bulunmaktadır.

Annesi, 1952‘de dedesi Kral George VI‘nın ölümünden dolayı yalnızca üç yaşındayken kraliçe oldu. Elizabeth’in en büyük çocuğu olan Charles, Cornwall Dükü ünvanını aldı. Charles ayrıca, annesinin altı buçuk yıldan fazla bir süre boyunca kraliçe kalmasıyla, İngiltere’nin en eski varisi olmaya adaydı.

1956‘da Charles, ertesi yıl Cheam School‘da yatılı okula gitmeden önce Londra‘daki Hill House School‘a gitti. Eğitimine ek olarak, dokuz yaşında Galler Prensi ve Chester Vadisi olarak görevlerini de yürüttü. 1962 yılından başlayarak, Charles İskoçya‘da tekrar Gordonstoun’a gitmek için okulu değiştirdi. On yıl sonra Avustralya, Melbourne‘da değişim öğrencisi olarak da eğitim gördü.

Charles daha sonra 1967‘den 1970‘e kadar Cambridge Üniversitesi‘nin bir parçası olan Trinity College’da arkeoloji, antropoloji ve tarih okudu. Çalışmalarına ek olarak, polo gibi çeşitli etkinliklerde yer alarak kampüs hayatında aktif olarak yer aldı. 1970’de lisans derecesini aldıktan sonra (bunu yapan ilk kraliyet varisi), Charles orduda bir kariyere başladı.

Hava Kuvvetlerinde Eğitim Aldı

Kraliyet Hava Kuvvetleri ile altı aylık havacılık eğitiminden sonra, Charles, 1971‘de Kraliyet Donanması‘na katıldı ve HMS Norfolk’ta görev yaptı ve 1973‘te teğmenlik görevinde terfi etti.

1970‘lerin ortalarında, Prens Charles, helikopter eğitimi almak için Kraliyet Deniz Hava İstasyonu‘na katıldı ve daha sonra HMS Hermes‘e dayanan 845 Deniz Hava Filosu için bir helikopter pilotu olarak hizmet etti. Hermes’le geçirdiği zaman, Greenwich’teki Kraliyet Deniz Koleji’nde ek bir kurs çalışması başlamadan önce bir Karayip ve Kanada suları turu içeriyordu.

On yılın sonuna doğru, Charles, paralı asker eğitimi ile belirlenen askeri becerisini daha da genişletti. Zaman zaman resmi kraliyet uçuklarında görev aldı. Prens sonunda 1995 yılında Kraliyet Hava Kuvvetleri Grubu Kaptanlığına terfi ettirildi.

Prens Charles şu anda İngiliz kraliyet tahtının en eski varisi konumundadır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=Mn7_dO3GeDc

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu