Maksat YazmakPolitika

PKK ve IŞİD

instagram takipçi hilesi

Gündeme Dair …

isid

İŞİD ..A.B.D.nin Irak’a müdahalesinin ardından kurulan bir örgüttür.IŞİD açılıma ise Irak Şam İslam devletidir.ilk kuruluş aşamasında 800 militanı olan örgüt ciddiye bile alınmamıştır.IRAK, MISIR ,LİBYA ,SURİYE havzasında arap baharı adıyla başlatılan isyanlardan sonra, yönetim boşluğu oluşmuş ve bu boşluktan faydalanan ciddiye alınmayan örgüt o adı gecen havzalardaki, petrol yataklarını ele geçirip bu petrolü de pazar bulup satabilmiştir.Bu geçen süre içinde hızla büyümüş. 12 bin ile 15 bin kişi arasında değişen, bir silahlı bir güç olmuş.

hakkari-dağlıca-baskını-2015

Bunu da ne yazık ki Türkiye Cumhuriyetini yöneten siyasi kadrolar seyir etmiştir.Bazı basında çıkan haberlere göre de, “T.C. illegal yollardan bu terör örgütüne yardım etmiştir” bahanesi de PKK terör örgütü ile savaşması içindir.Bu hatalar zinciri bu kadarla da kalmamıştır. Çözüm süreci adı altında 30 bin şehidimizin kanının akmasından sorumlu Apo denen terör örgütü lideriyle İmralı’da pazarlıklar yapılmış. Pazarlıkların akabinde bir açılım sürecine girilmiş. Bu açılım,sürecinde operasyon yetkisi GENEL KURMAYDAN ALINMIŞ VALİLERE VERİLMİŞTİR.

Sonuç olarak PKK’nın illerimizde rahat hareket etmesini sağlayan bir ortam oluşmuş. Hemen hemen bütün büyük illerimiz ve güney doğu illerimiz adeta PKK’nın cephaneliği konumuna gelmiştir.Operasyon yetkisi Suruç katliamından sonra, GENEL KURMAYA  İADE edilmiş olsa da… Artık çok geç kalınmış sonuç olarak elimizde kalan, suruç’ta 32 dağlıca’da 16 derken 150 asker ve polisten oluşan şehit sayımız, 250 sivil yurttaşımız kadledilmiştir. Son olarak ta ANKARA’DA ülkenin kalbinde bir katliam daha… 95 sivil hayatını kaybetti.SORUMLULARA SESLENİYORUM LÜTFEN İSTİFA EDİN………………ONURUNUZ VARSA!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-10-10 12:16:28Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-10-10 12:16:28Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu