Yerli Erkek Ünlüler

Osman Müftüoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

osman müftüoglu 25
Tam adı: Osman Müftüoğlu
Doğum tarihi: 10 Mayıs 1955
Doğum yeri: Mersin/Türkiye
Burcu: Boğa
Eşi: Mihriban Müftüoğlu
Çocukları: Merve Müftüoğlu, Raşit Müftüoğlu
Mesleği: Doktor
Aktif Yılları: 1980 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Osman Müftüoğlu kimdir? Osman Müftüoğlu, hastalıklardan korunmak için tüketilmesi gereken besin reçetelerinden sağlıklı yaşam ile ilgili püf noktalara dek pek çok konuda kitap kaleme almıştır.

Osman Müftüoğlu, 10 Mayıs 1955 tarihinde Mersin’in Anamur ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Yedi kardeş olan Osman Müftüoğlu, annesini henüz iki yaşındayken kaybetmiştir. Babasının ikinci evliliğinden iki kardeşi daha dünyaya gelmiş, gerçek annesinin öldüğünü 12 yaşındayken öğrenmiştir.

Osman Müftüoğlu, müziğe olan ilgisinden ötürü lise dönemlerinden bir orkestrada profesyonel olarak çalışmıştır.

1972 yılında Anamur Lisesi‘nden mezun olduktan sonra 1978 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden mezun olmuştur. 1984 yılında iç hastalıkları uzmanı olmuş ve mecburi hizmetten dolayı Rize’nin Pazar ilçesinde göreve başlamıştır. Eşi Mihriban Müftüoğlu, Mamak Belediyesi‘nde belediye başkanının sekreteri olarak çalıştığı için mecburi hizmetini Ankara Numune Hastanesi‘nde tamamlamıştır.

İlginizi çekebilir: Sahurda Tok Tutan Yiyecekler Listesi

Metabolizma hastalıkları ile ilgili Amerika‘da doktorasını tamamlayan ilk Türk doktor olan Salih Yalçın‘ın yanında baş asistan olarak çalışmıştır. İhtisası bittikten sonra yurt dışında hücre yenilenmesi ve gençleşme çalışmaları ile ilgilenmiştir.

1989 yılında metabolizma ve endokrinoloji hastalıkları klinik şefi yardımcısı, 1989 yılında doçent, 1990 yılında iç hastalıkları klinik şefi, 1997 yılında ise profesör olmuştur.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu 1993-2001 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi Başhekimliği ve Cumhurbaşkanı Sağlık Başdanışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1991 yılından ölümüne dek 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel‘in özel hekimliği görevini sürdürmüştür. 2003 yılında kendi isteği ile doktorluktan emekli olmuştur.

Osteoproz Çalışma Grubu, Türk İç Hastalıkları Derneği, Türk Hipertansiyon ve Nefroloji Derneği, Ankara Diyabet Derneği ve Türkiye Diyabet Derneği üyesi olan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Sağlık Bakanlığı Yüksek Sağlık Şurası, Etik Kurul ve İlaç Ruhsatlandırma Komisyonu üyeliklerinde bulunmuştur.

Kurmuş olduğu “Yaşasın Hayat Kliniği” ile hekimlik mesleğini aktif biçimde devam ettiren Prof Dr. Osman Müftüoğlu’nun sağlıklı yaşam ile ilgili kitapları yayımlanmıştır. Büyük ilgi görüş olan bu kitaplar yüzlerce baskı yapmıştır.

Müftüoğlu, 24 Nisan 1981 tarihinde Mihriban Müftüoğlu ile dünya evine girmiştir. Merve adında bir kızı ve Raşit adında bir oğlu dünyaya gözlerini açmıştır.

Kitapları:

 1. 2000 – Çay Bir Mucizedir
 2. 2003 – Yaşasın Hayat
 3. 2004 – Hafifleyin Gençleşin
 4. 2005 – Hayat Bilgisi “Yaşasın Hayat 3”
 5. 2007 – Mutlu Yaşama Sanatı
 6. 2008 – Sil Baştan: Derin Güzellik “Dermantoloji”
 7. 2008 – Sil Baştan: Yaşasın Yemek “Beslenme ve Kilo Yönetimi”
 8. 2008 – Sil Baştan: Yaşam Reçeteleri
 9. 2009 – Kolay Diyet
 10. 2010 – İkinci Hayat
 11. 2013 – Prof. Dr. Osman Müftüoğlu İle Sil Baştan (3 Kitap Takım)
 12. 2013 – Hayatı Uzatmanın Sırları

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu