Yerli Erkek Ünlüler

Okan Çabalar

instagram takipçi hilesi

okan cabalar

Tam adı: Okan Çabalar
Doğum tarihi: 11 Ağustos 1980
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 1.71 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu, oyun yazarı, komedyen
Aktif Yılları: 2002 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Okan Çabalar kimdir? Okan Çabalar, 11 Ağustos 1980 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş Türk oyuncu, komedyen ve oyun yazarıdır. Öğretmen bir anne babanın çocuğudur. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi’nde satış yönetimi bölümünde iki yıllık eğitim alarak tamamlamıştır. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce barmenlik, satış danışmanlığı ve balıkçılık gibi çeşitli işlerde çalışmıştır.

Daha sonra İzmir’de amatör olarak tiyatro hayatına başlamıştır. İzmir’de Işıl Kasapoğlu‘nun “Bir Varmış Hiç Yokmuş” adındaki oyununun seçmelerine girerek kazanmıştır. Böylelikle sahnelere adım atmıştır. Ardından İzmir Sanat Tiyatrosu’nda ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır. Oralarda gişecilikten, afiş asmaya ve oyunculuğa birçok iş yapmıştır. Aynı zamanda Kaybedenler, Öteki Kapı, Minör isimli kısa metraj filmlerde yer almaya başlamıştır.

Görev aldığı tiyatronun sahibi olan Sumru Yavrucuk‘la tanışmayı ise kariyerinin dönüm noktası olmuştur. Usta oyuncunun asistanlığını yapmaya başlayan Okan Çabalar, 2007’de Sumru Yavrucuk’la birlikte Yalnız Kadın isimli oyunda yer almıştır. Sumru Yavrucuk’la usta-çırak ilişkisiyle yetiştiğini söyleyen Çabalar, onu örnek aldığını belirtmiştir. 2009’da Tiyatro Hayal Et ekibinde yer alırken sahnelenen Sumru Yavrucuk’un yönetmenliğini yaptığı “Haletiruhiye” isimli oyunu yazmış ve oynamıştır.

Daha sonra aklına bar tiyatrosu diye bir fikir gelir ve bunun için İstanbul’a yerleşmiştir. Dört kişilik bir ekiple oyun yazarak 15 gün içerisinde oyunu tamamlayıp sahne almışlardır. 2011’de ise “5’er Beşer” isimli dizide rol alan Çabalar, Gülse Birsel’in dikkatini çekerek beğeni toplamış ve yeni teklifler almıştır.

Ata Demirer’in Eyvah Eyvah isimli film serisinde yer almıştır. 2012 yılında Gülse Birsel‘in “Yalan Dünya” dizisinde Okan Çabalar’a özel olarak yazdığı Bünyamin karakterini canlandırmıştır. 2017 yılında Burak Aksak’ın Sen Kiminle Dans Ediyorsun isimli BKM yapımı filmde yer almıştır.

Çabalar son olarak 2019 yılında uzun bir aradan sonra çekilen, Organize İşler serisinin yeni filmi Sazan Sarmalı isimli yapımda rol almıştır.

Dizileri

 1. Bahar Dalları – Ali – 2009
 2. Şen Yuva – Tankut Sıkıcan – 2010
 3. beşer Beşer – Hakkı – 2011
 4. İnsanlar Alemi – Hakkı  – 2012
 5. Yalan Dünya – Bünyamin – 2012
 6. Eğlendirme Dairesi – 2015
 7. Geldim Gördüm Güldüm – 2016

Filmleri

 1. Eyvah Eyvah – 2010
 2. Eyvah Eyvah 2 – 2011
 3. Sen Kiminle Dans Ediyorsun – 2017
 4. Organize işler 2 – 2019

Yazdığı Oyunlar

 1. Haydi Masallara
 2. Haletiruhiye

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu