hosting

Gülse Birsel

”Forex”

 Gülse Birsel

Tam adı:  Gülse Şener (Birsel)
Doğum tarihi: 11 Mart 1971
Doğum yeri: Cihangir , İstanbul/ Türkiye
Boyu: 1,75 m
Ailesi: Semiha Şener, Gültekin Şener
Eşi : Murat Birsel
Mesleği: Oyuncu, Yazar, Senarist
Aktif Yılları: 1992’den bu yana
imdb-logo Gülse Birsel
Sosyal Medyada

twitter-hesabi Gülse Birselinstagram-hesabi Gülse Birsel
Başlıklar

Hakkında

Gülse Birsel kimdir? Gülse Birsel sadece senarist ve oyuncu değil , aynı zamanda yazar ve gazeteci ve sunucu. Yani on elinde on marifet var. Gülse Birsel ‘i 2002 yılında ATV’de yayınlanan, GAG adlı program ile adından bahsettirdi. Ardından en çok ünlendiren proje olan “Avrupa Yakası” adlı diziyle büyük sükse yaptı. Aynı zamanda bu dizinin hem baş rol oyuncusu hem de senaristliğini yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Pelin Çift

Gülse Birsel, 11 Mart 1971 yılında Beyoğlu, Cihangir’de (İstanbul) dünya gelmiştir. Kızlık soyadı ise Şener’dir. Babası Gültekin Şener, annesi Semiha Şener’dir. Üç kardeşlerdir; bir ablası ve bir abisi vardır.

Lise eğitimini Beyoğlu Anadolu Lisesinden mezun olarak bitirdi. Mezun olduktan sonra, yaz tatilinde üç aylığına İsviçre’de leydi okuluna gitti. Daha sonrasında ise öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde devam etmiştir.

Üniversiteye ikinci sınıfa giderken , gazeteciliğe merak sardı ve Aktüel dergisinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Burada üniversite eğitimini tamamlayıp,1994 yılında Amerika’ya gitti. Burada ,New York, Colombia Üniversitesinde sinema üzerine master yaptı. Eğitimini tamamlayan Birsel, 1996 yılında Türkiye’ye geldi.

Döndükten sonra  3 ay boyunca, ATV’de kahvaltı haberlerinin, dış haberleri bültenini hazırladı. Daha sonrasında ise bir yıl kadar Esquire dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Dergi yönetmenliğine devam eden Gülse Birsel, Esquire’dan sonra  Harper’s Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Gülse Birsel, Bazaar Gelin ve Orange dergilerini hazırladı ve yayınladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Çiğdem Ceylan

Dergi yayın yönetmenliği işinin yanı sıra , 2001’de Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığını da yaptı. bir yıl sonra 2002 yılına kadar Harper’s Bazaar’dan başka FHM, House Beautiful ve Gezi dergilerinin yayın koordinatörlüğünü işini yürüttü.

Televizyonda ilk kez büyük bir işle Mart 2002’de yaptı. ATV’de yayınlanan ve G.A.G adlı programın metin yazarlığını ve sunuculuğunu yaptı.

2003 yılının Mart ayında , köşe yazıları ve  bazı g.a.g. metinlerinden olusan “Gayet Ciddiyim“adlı ilk kitabını ve Mayıs 2004’te “Hala Ciddiyim!” adlı ikinci kitabını yayımladı.

Şubat 2004’te ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Avrupa Yakası adlı dizinin senaristliğini üstlenmesinin yanı sıra oyuncu kadrosunda da yer aldı. 21 Ocak 2005’te vizyona giren” Hırsız Var! “adlı sinema filmi, Gülse Birsel’in ilk film projesi olarak portföyünde yerini aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Banu Alkan

2008 Pekin Olimpiyatları meşalesini İstanbul Şişli’de taşıma görevi kendisine verilmiştir.

2009 yapımı Yedi Kocalı Hürmüz filminde “Safinaz” karakterini canlandırmıştır.

Gülse Birsel 2012 yılında hem senaryosunu yazıp hem oynadığı “Yalan Dünya” adlı sitcom dizisinde Altan Erkekli, Beyazıt Öztürk, Olgun Şimşek gibi oyuncularla beraber oynadı.

Turkcell, Whirlpool ve TTnet gibi birçok markanın reklam yüzü olarak TV reklemlarında da rol aldı.

Gülse Birsel’in Yazdığı Kitaplar

 • – Gayet Ciddiyim
 • – Hâlâ Ciddiyim
 • – Yolculuk Nereye Hemşerim?
 • – Velev ki Ciddiyim

Gülse Birsel’in Aldığı Ödüller

 • Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri

Gülse Birsel’in Filmleri ve Dizileri

 1. 2012 – 2014 – Yalan Dünya (Dizi) (Oyuncu, Senarist)
 2. 2009 – Ah Kalbim (Dizi)
 3. 2009 – 7 Kocalı Hürmüz(Sinema)
 4. 2004-2009 – Avrupa Yakası (Dizi) (Oyuncu, Senarist)
 5. 2004 – Hırsız Var (Sinema)
 6. 2003 – Eyvah Eski Kocam (Dizi)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Sevil Atasoy

Videoları

Gülse Birsel | Boğaziçi Üniversitesi 150. Mezuniyet Töreni

Gülse Birsel Röportajı

Fotoğrafları

Kaynak
PinterestBiyografiYoutubeWikipediaGoogle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu