Oyunlar

Nasıl E-Sporcu Olunur?

instagram takipçi hilesi

Profesyonel elektronik sporcuların bilgisayar üzerine temellendirmiş oldukları kariyerlerinin başlangıcı 16 ila 17 yaşlarına dayanmakta. Birçok profesyonel e-sporcu kariyerini 24 yaşından önce sonra erdirerek e spor dünyasına veda ediyor.

nasil e sporcu olunur 3

Fakat 24 yaş e spor oyuncuları için bir üst yaş sınırı değil ve her yaştan bilgisayar oyunu meraklısı e spor karşılaşmalarına katılabilir.

Bir e sporcu olmanın gerçek anlamda bir sporcu olmaktan pek farklı olmadığını belirtmekte fayda var. Sıkı ve sistematik çalışmanın yanında, profesyonel bir oyuncu olabilmek için oynayacak olduğunuz oyunun mekaniklerini iyice kavramış olmanız gerekmekte.

Oyun üzerindeki bilginizi fare ve klavye ile refleksleştirerek kendinizi profesyonel karşılaşmalara hazır hale getirebilirsiniz. Birçok e spor oyuncusunun kariyeri için takip etmiş olduğu basamaklar şu şekilde;

Oyununuzu Seçin

nasil e sporcu olunur 2

Artık joker kart gibi her oyunda profesyonel olmaya gerek yok. Belli bir oyun ve platform seçerek kendinizi o oyunda geliştirebilir ve oyunun profesyonel olmak için çalışmalara başlayabilirsiniz. Daha düzenli ve popüler olarak turnuvaları gerçekleştirilen oyun türlerine yönelmek size hızlı bir başlangıç avantajı sunar.

Motivasyon Sağlayın

nasil e sporcu olunur 5

E spor oyuncularının motivasyonu ödül ve başarı hırsına dayanır. Gerçekleştirilen ciddi e spor karşılaşmalarının ve turnuvalarının çoğunda kazananları altı haneli ödüllerini beklemiş olduğunu unutmayın.

Düzenli Pratik Yapın

nasil e sporcu olunur 6

E spor için Başarlı bir oyuncu olmak sadece pratik yapmaktan geçmemekte. Oynayacak olduğunuz oyunun mekaniklerini her anlamda bilmeli ve uygulamalısınız. Bunun için profesyonel oyuncu takip edebilir, tekniklerinizi geliştirebilir, bolca idman yaparak yeteneklerinizi refleks haline getirmelisiniz.

Ekipmanlara Yatırım Yapın

nasil e sporcu olunur 4

Kullanacağınız ekipmanlara ve kendinize yatırım yapmanız şart. Pratikleriniz ve karşılaşmalar sırasında sizi diğer sporculardan geride bırakmayacak ekipmanlara sahip olmanız gerekmekte. Hızlı ve sorunsuz internet bağlantısı, monitör, fare ve klavye ile bir oyunda avantajı elde tutarak onun içindeki gelişmelere vereceğiniz aksiyonun refleksini arttırabilirsiniz.

Topluluklara Katılın

nasil e sporcu olunur

Profesyonel bir lig oyuncusu olmak bireysel olmasına rağmen e spor oyunlarında başarılar genellikle takımlara aittir. Alanınız ile ilgili topluluklara katılmalı ve oynadığınız oyun topluluklarının bir parçası haline gelmeniz şart.

Bu adımları tamamlarken profesyonel oyuncu lisansınızı almayı unutmayın. Profesyonel turnuvalara katılmak isteyen oyunculara Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2014 senesinden bu yana ücretsiz e sporcu lisansı verilmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu