hosting

Miguel Herrán

Miguel Herrán

Tam adı: Miguel García Herrán
Doğum tarihi: 25 Nisan 1996
Doğum yeri: Malaga, İspanya
Boyu: 1.70 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana
imdb-logo Miguel Herrán

youtube-chanel Miguel Herrán
Sosyal Medyada
instagram-hesabi Miguel Herrán facebook-sayfasi Miguel Herrán twitter-hesabi Miguel Herrán
Başlıklar

Hakkında

Miguel Herrán Kimdir? Miguel Herrán, 25 Nisan 1996 tarihinde İspanya’nın Malaga kentinde sünyaya gelmiştir. Tam ismi Miguel García Herrán‘dır. Yine başka bir İspanyol aktör olan Herrán, Netflix’in en ünlü dizilerinden bir olan “La Casa Da Papel” isimli dizide şöhret ve popülerlik kazanmıştır.  İspanya’da doğduğu için çoğunlukla İspanyol televizyon dizilerinde ve filmlerinde yer aldı. Çocukken annesi ile birlikte başkent Madrid‘e taşımış ve memleketinden ayrılmıştır.

Eğlence endüstrisine girmeye ya da bir aktör olarak kariyer yapmaya niyeti yoktu. Aslında çocukluğundan bu yana bir araba tamircisi olmak ve aynı meslekte daha da ilerlemek istiyordu. Gerçek hayatta ne kadar çok uğraşsak da, kaderde yazılı olan şeyler olur tabiri gerçek oldu. Miguel, Daniel Guzman filmi için seçmelere gitti. Şansı olduğu için kariyerinde başka bir yöne doğru ilerledi. Sonunda rol için seçildi ve oyunculuk kariyerine böylece ilk adımı atmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Bill Cosby

Miguel Herrán, Dario‘nun “A Cambio De Nada” filmindeki performansı, 2016 senesinde ona bir Goya Ödül Töreni‘nde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncusu” ödülünü kazandırdı. 2017 senesinde “La Casa De Papel” dizisinde önemli bir karakter olan Tokio‘nun erkek kardeşi Anibel “Rio” Cortes‘e hayat vermeye başladı. Dünya ve ülke çapında daha fazla şöhret kazanmaya başladı.

Şöhretinin yanı sıra 2018 senesinde yine Netflix‘te dizi severler ile buluşan “Elite” isimli dizi kadrosuna da dahil oldu. Bu dizide Maria Pedraza, Jamie Lorente, Danna Paola, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Alvaro Rico, Aron Piper, Miguel Bernardeau ve Omar Ayuso gibi isimler ile birlikte kamera karşısına geçmiştir.

Miguel Herrán, 2016 senesinde “Nomeolvides” isimli filmde yönetmen yardımcısı olarak yer aldı. Yine 2016 senesinde “1898: Filipinlerdeki Son Adamlarımız” isimli filmde Soldado Carvajal karakterine hayat verdi. Bazı kaynaklara göre Miguel Herrán‘ın 2020 senesi itibari ile değeri 1 Milyon $ dır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Rafael Nadal

Miguel Herrán Ödülleri

  • 2016 – Goya Ödülü – En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncusu

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  1. 2018 – Halen – Elite (Netflix Dizisi)
  2. 2018 – Some Time Later
  3. 2017 – Gardiyan (Film)
  4. 2017 – Halen – La Casa De Papel (Netflix Dizisi)
  5. 2016 – Forget Me Nots
  6. 2016 – 1898: Los Ultimos de Filipinas (Film)
  7. 2015 – Nothing in Return

Videoları

Fotoğrafları

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu