La Casa De Papel Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

La Casa De Papel, 2017 İspanya yapımı Netflix suç ve soygun dizisidir. Yayınlandığı günden itibaren çok konuşulan, dünya çapında popüler olan La Casa De Papel’in, 3 Nisan 2020 tarihinde 4. sezonu yayınlanacaktır.

la casa de papel 3. kısım 1 685x426

LCDP, Álex Pina tarafından yaratılmış, 1 sezon iki kısımdan oluşacağı planlanmış bir diziydi. 2017 yılında ilk olarak Antena 3 isimli İspanyol kanalında 15 bölüm yayınlanan dizi çok sevilince, yayın hakları Netflix tarafından satın alındı. Netflix dizisinin tamamını bölmüş ve 22 bölüm yaparak iki kısım şeklinde 6 ay arayla yayınlamıştır. Ardından yeni bir sezonun siparişini vermiştir.

Dizi için daha büyük bir bütçe ayırarak yeni sezon sipariş eden Netflix, 8 bölümlük 3. kısımı ise 2019 tarihinde yayınlamıştır. Şimdi ise Nisan 2020’de tüm hayranları sabırsızlıkla 4. kısımı izlemek için beklemektedir.

la casa de papel

La Casa De Papel Dizi Konusu

Genel anlamıyla LCDP dizisini özetlemek için bir soygun hikayesi denebilir. Ancak içerisinde hikayenin derinlerine indiğimizde bir soygun hikayesinden çok daha büyük gerçeklerle karşılaşıyoruz. İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak üzere suçlulardan oluşan bir araya getirdiği ekibiyle yüzyılın soygununu yapma hayali kuran Profesör isimli bir adamın dahice planları anlatılmaktadır.

Özel hayatlarının konuşulması yasağını koyan Profesör, herkesin bir şehir ismini seçtiği ekibiyle en ufak detayına kadar yaptıkları planın aşamaları ve uygulamaları flash back ve flash forward olarak gösterilir.

la casa de papel

Netflix’in de bölümleri düzenlemesiyle 1. bölüme başladıktan sonra her bölüm sonunun öyle uç noktalardan bitmesiyle bir bölüm daha diyerek bir sezonu oturup bir günde bitirebileceğiniz bir dizidir. Çoğu kişi ilk yayınlandığı günden itibaren birbirinden duyarak ve tüm medyada gündem olan diziyi bu şekilde duyup merak edip izlemiştir.

Beğenenler kadar saçma bulanlarda her zamanki gibi olmuştur. Ancak çoğunluk beğenen ve diziyi zekice bulanlardan yana olduğu için dizi bir sezon olacakken 4. sezona kadar uzayarak bugünlere gelmiştir.

la casa de papel

La Casa De Papel Oyuncu Kadrosu

Dizinin başrolünde yer alan isim, soygun ekibinin başında yer alan ve planın baş kahramanı Profesör’dür. Álvaro Morte’nin canlandırdığı karakter dünya çapında tam anlamıyla bir fenomen haline gelmiştir. Dizideki zekasıyla ön plana çıkan ve asıl olayın bir soygundan öte olduğunu tüm alt metinleriyle bize en iyi ve etkileyici şekilde anlatan kişi olmuştur.

Dizinin 1. ve 2. kısımında ekibinde yer alan kişiler ise Tokyo, Berlin, Rio, Nairobi, Denver, Moskova, Oslo ve Helsinki‘dir. Bu karakterleri canlandıran oyuncular Úrsula Corberó, Pedro Alonso, Miguel Herrán, Alba Flores, Jaime Lorente, Paco Tous, Darko Peric ve Roberto Garcia’dır.

Her biri birbirinden farklı ve değişik karakterler, bazı bölümde kendilerini çok sevdirirken bazılarında ise nefret duygusu uyandırmaktadırlar. Hatta bazıları başından sonuna kadar gıcık olup sonunda hayranlık uyandırabilmektedir.

la casa de papel

Dizinin diğer önemli karakterleri ise Profesör’ün baş muhatabı olan soygunun polis kısmını yöneten müfettiş Raquel karakteriyle, Itziar Ituño Martínez’dir. Juan Fernández ve Fernando Soto’da hikayeden polis kısmında yer alan isimlerdendir.

la casa de papel

Soygunla birlikte rehine konuma gelerek hikayede büyük rol oynayan isimler ise Monica (Esther Acebo), Arturo (Enrique Arce), Alison (Maria Pedraza) olmuştur.

la casa de papel

*Spoiler*

Dizi 3. Kısımından itibaren tamamladıkları soygunun sonucunda kaçış ve hayatta kalma üzerine çabalamalarını ancak işlerin karışarak öncekinden daha büyük planlara kalkışmalarını konu alır. Bu sefer soygunun hedefi İspanya Merkez Bankası‘dır. Yeniden toplanan ekibin bu sefer para veya altından çok daha önemli bir amaçları vardır: Sevdikleri, değerleri ve en başından beri eleştirdikleri sistemden daha güçlü intikam alma istekleri!

la casa de papel

Bunların haricinde diziye 3. kısımdan itibaren Bogota, Palermo şehir isimleriyle Hovik Keuchkerian ve Rodrigo de la Serna dahil olmuştur.

Kusursuz bir darphane soygunundan öte bir hikayeyi anlatan LCDP dizisi gerek şarkılarıyla, gerek karakterlerinin hikayeleriyle gerek kostümleriyle birçok açıdan ön plana çıkarak fenomen olmuştur ve popüler bir kültür yaratmışlardır.

Dizinin 4. kısımı 3 Nisan 2020’den itibaren Netflix platformunda izlenebilecektir.

Fragmanları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu