Yerli Kadın Ünlüler

Merve Şeyma Zengin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

merve seyma zengin kimdir3
Tam adı: Merve Şeyma Zengin
Doğum tarihi: ..-..-1995
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 1.68
Burcu: 
Ailesi:
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2018-Günümüz
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Merve Şeyma Zengin Kimdir? Kulüp dizisinde Tasula karakterini canlandıran oyuncudur.

1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ailesi hakkında pek bir bilgiye denk gelemediğimiz oyuncunun küçüklüğünden beri tiyatroya merakı olduğunu, geleceğini bu yönde kurmak istediğini belirtiyor.

İlkokul, ortaöğretim ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Burada okurken bir çok tiyatro sahnesinde yer alan güzel oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden 2017 yılında mezun olmuştur. Okurken başladığı tiyatro oyunlarına mezun olduktan sonra da devam etmiştir.

1902- 1933 yıllarında yaşamış olan Katherine Schaub’ın da canlandırıldığı ”Bir Peri Masalı Radyum Kızları”nda sahne almıştır. Bu tiyatroda büyük önem taşıyan oyuncu Katherine Schaub canlandırmıştır. Tiyatronun yönetmenliğini Laçin Ceylan, uyarlamasını yapan ise Kardelen Kasaplar’dır.  2018 yılında rol aldığı ‘Bir Peri Masalı Radyum Kızları’ tiyatro sahnesinden sonra ilk defa televizyon yapımında yer alarak Gülperi dizisinde Nihal karakterini canlandırmıştır. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Timuçin Esen, Tarık Papuççuoğlu, Ece Sükan, Burak Dakak gibi önemli isimler yer alan dizide Nihal karakterini canlandıran Merve Şeyma Zengin’in ilk televizyon dizisidir.

Sonrasında Oz Büyücüsü tiyatrosunda yer almıştır. Çeşitli tiyatro oyunlarında sık sık yer alan Merve Şeyma Zengin, beyaz perde de yer almıştır. 20 Eylül 2019 yılında vizyona giren Bağlılık Aslı filminde Kübra Kip, Ece Yüksel, Umut Kurt gibi isimlerle filmde yer almıştır. 24 Eylül 2021 tarihinde Bir Nefes Daha filminde Oktay Çubuk, Hayal Köseoğlu, Eren Çiğdem, Ushan Çakır gibi isimlerle yer almıştır.

2021 yılı itibari ile Netflix’de izlenme rekorları kıran Kulüp dizisinde Tasula karakterini canlandırmaktadır. Kulüp dizisinin başrolünde Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Salih Bademci, Fırat Tanış gibi önemli isimlerle rol alan Merve Şeyma Zengin’in bu işin onu çok heyecanlandırdığı ve kariyerinde dönüm noktası olacağını belirtmiştir. Özellikle yayımlanan son bölümlerle karakterin ön plana çıkarılması da Merve Şeyma Zengin’in çok konuşulmasına sebep olmuştur.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na giderken tanışmış olduğu Abdullah Cersel ile uzun yıllardır sevgili olduğu biliniyor. Aynı zamanda özel hayatını hakkında konuşmayı pek sevmeyen oyuncunun, röportaj vermeyi de sevmediği biliniyor.

Oynadığı Tiyatro Oyunları

2018- Bir Peri Masalı Radyum Kızları (Katherine Schaub)

2020-2021- Oz Büyücüsü

Oynadığı Diziler

2018- Gülperi (Nihal)

Oynadığı Filmler

2019- Bağlılık Aslı

2021- Bir Nefes Daha

Oynadığı İnternet Dizileri

2021-Devam Ediyor- Kulüp (Tasula)

Videoları

Fotoğrafları

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu