Yerli Erkek Ünlüler

Barış Arduç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Barış Arduç
Tam adı: Barış Arduç
Doğum tarihi: 09 Kasım 1987
Doğum yeri: İsviçre / Türkiye
Boyu: 1,87 m
Ailesi: Gülay Arduç (Annesi), Erol Arduç (Babası), Mert Arduç (Kardeşi), Onur Arduç (Kardeşi)
Mesleği: Dizi, Sinema Oyuncusu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana

imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Barış Arduç Kimdir? Barış Arduç, 9 Ekim 1987 tarihinde çalışmak için İsviçre’ye giden ailesinin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Arnavut kökenli olan anne ve babası İsviçre’de emlakçılık işi ile uğraşmaktaydı. Anne tarafı Artvin, baba tarafı ise Fatsa’lıdır. Mert Arduç adında bir kardeşi ve Onur Arduç adında da abisi vardır.

Barış Arduç, ilkokulu Sakarya’nın Gölcük ilçesinde, ortaokulu ise Bolu’da okumuştur. Lise son sınıfta iken ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınarak orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisenin ardından Kayseri’de spor akademesini kazanıp okula adapte olamayınca ilk yılında Kayseri’den İstanbul’a geri döndü.

Barış Arduç futbol ve yüzme gibi sporlarına ilgi duymaktadır, bunun yanı sıra dublaj ve fotomodellik çalışmaları da yapmaktadır. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu bünyesinde İstanbul Şile’de sekiz yıl süre ile cankurtaranlık yapmıştır.

Ayla Algan ile tanışmasının ardından Ekol Drama bünyesinde kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. Bununla beraber Sadri Alışık Tiyatrosunda teatral eğitimi de almıştır. Oyunculuk kariyerine ise Ömür Gedik’in 2001 yılındaki “Paramparça” adlı klibinde oynayarak attı.

2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın üstlendiği “Deliha” adlı sinema filminde Cemil karakterini, Korhan Erduran, Cenk Durmazel, Hülya Duyar, Zeynep Çamcı, Cihan Ercan, Derya Alabora, Gupse Özay ve Jeyan Mahfi Ayral Tözüm ile beraber oynamıştır.

2015 yılında başrollerini Tomris İncer, Ekin Türkmen, Sarp Akkaya, Hande Doğandemir, Seçkin Özdemir, Sezin Akbaşoğulları ve Mehmet Aslantuğ ile paylaşan Arduç; “Racon: Ailem İçin” adlı dizide Tekin karakterine hayat verdi.

Barış Arduç, 19 Haziran 2015 yılında Star TV’de yayımlanmaya başlanan ve baş rollerini Nergis Kumbasar, Sinem Öztürk, Salih Bademci, Elçin Sangu ve Levent Ülgen ile paylaştığı “Kiralık Aşk” adındaki televizyon dizisinde Ömer karakterine hayat vermiştir.

Arduç,2017 yılında Garanti Bankası’nın dijitalleşmeye getirmiş olduğu kolaylıkları şubelerine taşımış olduğu yeni hizmet modelinin tanıtıldığı reklam filminde Kerem Bürsin ile birlikte rol aldı.

Yönetmenliğini Can Pehlivanlı’nın üstlendiği söz konusu filmde, yeni hizmet modelinin tanıtılacağı reklam filminde kimin oynayacağı konusunda rekabete giren ikiliyi, Garanti Bankası’nın kahramanı Ugi de yalnız bırakmamıştır.

Barış Arduç 2014 yılından bu yana oyuncu Gupse Özay ile beraberdir.

Barış Arduç Filmleri, Dizileri ve Reklam Filmleri:

Oyuncu:

 1. 2011 – Pis Yedili (TV Dizisi)
 2. 2011 – Küçük Hanımefendi (Cenk) (TV Dizisi)
 3. 2011 – Dinle Sevgili (Hakan) (TV Dizisi)
 4. 2012 – 2013- Benim İçin Üzülme (Ahmet) (TV Dizisi)
 5. 2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (Selim) (TV Dizisi)
 6. 2014 – Deliha (Cemil)(Sinema Filmi)
 7. 2014 – Sadece Sen (Ersin)(Sinema Filmi)
 8. 2015 – Racon: Ailem İçin (Tekin) (TV Dizisi)
 9. 2015 – Kiralık Aşk (Ömer) (TV Dizisi)
 10. 2017 – Mutluluk Zamanı (Mert) (Sinema Filmi)

Reklam:

 1. 2015 – Derimod
 2. 2017 – Garanti Bankası

Videoları

 

Şubelerde Devrim | Barış Arduç ve Kerem Bürsin

Fotoğrafları

Kaynak
googlebiyografiinfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu