Otomobil

Mercedes E Serisi,Yeni görünümüyle karşınızda!

instagram takipçi hilesi

Çizgilerini saklayan bir örtüyle kameralara yakalanan,2016 model Mercedes-Benz E Class.
mercedes-e-serisi-yeni-gorunusuyle-maksatbilgi

Mercedes-Benz,2016 model yeni E serisini iyice saklıyor.Ama kamuflajlı da olsa modelin şu andaki C ve S Serisine benzerliği dikkat çekiyor.  Yeni E Serisinde kardeşi C serisinde kullanılan MRA platformu kullanılacak ve bu platform E serisini 150 kg hafifleterek selefinden daha geniş olmasını sağlayacak.

mercedes-e-serisi-yeni-gorunusuyle-2-maksatbilgi

Yeni nesil E’nin üzerindeki örtüyü, Ocak ayında yapılacak olan Detroit’teki NAIAS otomobil fuarında kaldıracağı tahmin ediliyor. Örtünün altından nasıl bir tasarım çıkacağı kadar kaputun altındaki motorların da merak edildiği yeni nesil E Serisinde altı farklı motor seçeneği olacağı söyleniyor. Kuşkusuz ülkemizde en çok aranan motor olan 1.6 litrelik dizel motor, E segment modellerde ilk defa Mercedes-Benz E Class’ta kullanılacak. 122 beygir güç üreten bu motora ilaveten 2.0 litrelik motorların hibrit sistemine kavuşacağı da biliniyor.

Dieter Zetsche’nin aktardıklarına göre, otonom sürüş teknolojisinin eli kulağında ve yeni nesil E serisiyle birlikte sürücülerin karşısına çıkacak. Bu teknoloji otomobilin otomatik bir pilot tarafından belirli bir hızda sürülmesine, fren yapmasına, şerit değiştirmesine ve hatta sürücü desteği olmadan sollama yapabilmesine olanak sağlayacak.

Sedan modelin yanı sıra wagon, coupe, cabrio ve daha uzun olan sedan seçeneği de satışa sunulacak. Yeni nesil E’nin 1.6 litre hacmindeki dizel üniteyle birlikte ülkemizde nasıl bir satış başarısı yakalayacağı şimdiden merak konusu.

 

Kaynak: Teknomilk

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu