MaksatModa

Küçük Evleri Olduğundan Büyük Gösterecek Dekorasyon Önerileri

instagram takipçi hilesi

Kutu gibi ve sıcacık bir ev fikri ilk başta çekici gelse de zaman içerisinde evdeki eşya yoğunluğunun artması hem göz yorucu oluyor hem de evdeki kullanım alanını oldukça kısıtlıyor. Hal böyleyken mevcut eşyalardan kurtulmak ve eve göre uyarlamak birçok kişi için içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Özellikle kiracıların bir mimar ile çalışıp evin şeklini istediği gibi değiştiremeyeceği düşünülecek olursa  en iyi çözüm, oldukça etkili dekorasyon hilelerinden geçiyor gibi görünüyor. İşte küçük evleri olduğundan ferah göstermenizi sağlayacak dekorasyon önerileri…

Küçük Evleri Olduğundan Büyük Gösterecek Dekorasyon Önerileri

Odada açık renk kullanılmalı

awesome home decorating ideas small spaces cool best stylish interior space living room modern

Açık renkteki duvarlar ve mobilyalar her zaman mekânı olduğundan daha geniş ve ferah gösterir. Bu da açık tonların ışığı yansıtıcı özellikte olmasından kaynaklanır. Dolayısıyla evinizin daha geniş ve iç açıcı görünmesini istiyorsanız mobilya ve duvar rengi seçiminde tercihinizi soft renklerden yana kullanmalısınız. Aynı şekilde sade bir görünüm elde etmek için de koyu renklerden uzak durmanızda fayda var.

Az desenli mobilya ve duvar kağıdı kullanılmalı

fancy small home decorating ideas exquisite ideas home decorating for small homes

Desenli mobilyalar ve duvar kağıtları mekanı dekoratif açıdan zenginleştirir. Bununla birlikte bulunduğu ortamı olduğundan daha karmaşık gösterir. Bu sebeple desenin çok fazla ön planda olduğu evler her zaman olduğundan küçük görünür. Dolayısıyla sade olan dekorasyonunuzu zenginleştirmek için ufak tefek aksesuarlardan yararlanabilirsiniz.

Az sayıda fonksiyonel eşyalar tercih edilmeli

Yeni evli çiftler başta olmak üzere sıfırdan ev kuracak birçok kişi tüm mobilyaları aynı anda almayı tercih ediyor. Evin büyüklüğü ve eşyaların fonksiyonelliği gibi özelliklerin dikkate alınamaması ise evin karmaşık bir görünüm almasına sebep oluyor. Dolayısıyla evinizi daha geniş göstermek için seçiminizi küçük ve fonksiyonel mobilyalardan yana kullanmanız gerekiyor.

Ayna detayı ile odaya derinlik katılmalı

wonderful mirror decoration image of on ideas design mirror decoration

Ayna, her zaman bulunduğu mekanı daha ferah gösterir ve derinlik katar. Bu sebeple güneş ışınlarının geldiği noktaya yerleştirilecek bir ayna odanızın daha geniş görünmesine yardımcı olur.

Duvarlar değerlendirilmeli

522b8517497e34136127b00e9088a42c 1

Çok fazla ufak tefek eşyaya sahipseniz ve bunlardan kurtulamıyorsanız, duvarlara yapacağınız raflar ve dolaplar ile evinizdeki karmaşadan kurtulabilir ve odalarınızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tavan yüksekliği dikkate alınmalı

173 duvar aydinlatmalari kullanin

Alçak tavan evin daha küçük görünmesine sebep olacağından, evin bu özelliğini vurgulamayan mobilyaları tercih etmelisiniz. Bunun için minimal özellikler taşıyan koltuk seçeneklerini değerlendirebilir, tavanı daha yüksek gösterecek dikine çizgili perdelerden yararlanabilirsiniz.

Küçük Evleri Olduğundan Büyük Gösterecek Dekorasyon Önerileri ile ilgili Videolar

Kaynak
Listelist

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu