Alışveriş RehberiEv ve BahçeMaksatModa

En Güzel 6 Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikri

instagram takipçi hilesi

Kız çocuk odası dekorasyonlarında, odanın renkleri, süslü olması ve adeta bir prenses odası olması çok önemlidir. Aynı zamanda bebek odasından, çocuk odasına geçerken de odanın içerisine fazla eşya değişikliği yapmadan çocuk odasına geçiş yapmak da önemlidir. Bu yüzden bebek odasını oluştururken, çocuk odası kısmını da düşünmek gerekir. En azından 8 ila 10 yaşlarına kadar mobilyalar eskimedikçe oda içerisindeki malzemeler kullanılır halde olmalıdır. Bu yüzden ikisi çağa da uyumlu oda oluşturmak doğru olacaktır.

En Güzel 6 Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikri

Duvar Kağıdı

Odalarda genelde duvar kağıdı çok kullanışlı olmasa da şık görüntü sağladığı kesin diyebiliriz. Kız çocuğu odalarında pembe, beyaz veya şekilli duvar kağıtları da odaya şıklık katıyor. Odanın dört duvarına yapmaktan ziyade tek duvara, duvar kağıdı takmak oldukça güzel ve şık duracaktır. Şifonyer koyulan duvar veya yatağın olduğu tarafa duvar kağıdı takmak odaya hoş bir hava katacaktır.

Cibinlik

Cibinlik ne kadar eski zamanda kalmış olsa da prenses görünümü sağladığı için çocuk odalarında yakışıyor diyebiliriz. Özellikle beyaz ve pembe renklerde olan cibinlikler daha hoş duracaktır. Cibinlik genelde geniş odalarda kullanıldığında, daha doğru olur. Dar odalarda cibinlik odayı daha fazla kapatacaktır.

Bulut Yastıklar

Son zamanlarda popüler hale gelen bulut yastıklar, çocuk odalarında da kullanılır hale gelmiştir. Duvara takılan bulut desenlerinin arkasına led ışık takarak odaya farklı hava katmaktadır. Bulut yastıklar ise yatak üzerlerine veya oyuncak alanlarına farklı bir hava katacaktır. Bulut yastıklar son dönemlerde popüler hale gelmiştir. Yün ipleri ile örüldüğü gibi kumaş parçalarıyla da dikişi yapılabilir.

Pembe-Beyaz Uyumu

Kız çocuğu odalarında genelde pembe renk kullanılır. Fakat odayı pembeye boğmaktansa rengarenk yapmak veya pembe-beyaz uyumunu düzgünce sağlamak doğru olacaktır. Örneğin komodinin ve yatağın beyaz olup, nevresimin pembe olması güzel bir görüntü sağlayacaktır.

Renkli Perde Tutacağı

Perde ve fon tutacakları odanın şıklığı için çok önemlidir. Çocuk odalarında ise şıklıktan ziyade tatlılık ve güzel görüntü daha önemlidir. Oyuncak tarzı perde tutacakları veya tül tarzı perde tutacakları odaya farklı güzellik katacaktır.

Renkli Avizeler

en guzel alti kiz cocuk odasi dekorasyon fikri12

Oda da avize de çok önemlidir. Çocuk odalarında da avize seçimi renkli, pembe-beyaz uyumlu, şekilli ve oyuncaklı olması çok güzel olacaktır. Odayı oluşturduğunuz renklere yakın süslü avizeler doğru bir seçim olacaktır. Avizenin sade olması, odada büyük bir boşluk yaratacaktır.

Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikri İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu