Alışveriş RehberiMaksatModa

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 7 Önemli Detay

instagram takipçi hilesi

Kot pantolon seçimi yapmak oldukça zordur. Birçok insan boy ve beden uyumsuzluğu nedeniyle bir türlü hayal ettiği görünümü elde edemez. Aslında pantolon seçiminde vücudu çok iyi tanımak gerekir. Vücut ölçüleri dikkate alınarak seçim yapılması hem kombinleri şık hale getirir hem de ideal görünüm elde edilir. İşte tüm merak edilen detaylar…

İLGİLİ BİLGİ: Boyfriend Pantolon Kullanım Alanları

1. Vücut Ölçülerinizi Çok İyi Bilin

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kot pantolon seçiminde en önemli detay vücut ölçülerini dikkate almaktır. Bel, bacak ve kalça ölçülerinize uygun olan ürünleri tercih edin. Eğer tam olarak ölçünüzden emin değilseniz en yakınınızdaki terziye giderek, ölçüm yaptırın. Ölçülerinizi bilerek alışveriş yapmanız size her zaman büyük kolaylık sağlayacaktır.

2. Denemeden Almayın

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnternetten alışveriş yapmak hayatımızın olmazsa olmazlarından bir tanesi haline geldi. Fakat alışveriş yaparken deneme fırsatı olmuyor. Bu nedenle alışverişten beklenen memnuniyet bir türlü elde edilemiyor. Bu nedenle deneyerek alışveriş yapmanızı tavsiye ediyoruz.

3. Boy Uzunluğuna Dikkat Edin

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kot pantolon kalitesini ve estetik görünümünü etkileyen en önemli faktör boy uzunluğudur. Çok uzun pantolonlar boyun kısa görünmesine yol açar. Ayrıca pantolon bilek kısmında toplanarak, şık görüntünün önüne geçer.

Çok kısa pantolonlar ise sokak modasında tercih edilmez. Kısa pantolon kullanmak da boyun kısalmasına yol açan bir etkendir. Ölçü bilek hizasında olmalıdır. Uzun ya da kısa modellerden uzak durmak gerekir.

4. Modaya Değil, Tarzınıza Uygun Olanları Seçin

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Modaya uygun giyinmek herkesin hayallerinden bir tanesidir. Fakat moda sektöründe her geçen gün yenilikler ortaya çıkar. Çoğu parça bir süre moda olsa da, kısa süre sonra demode kaçar.

Bu nedenle modaya uygun parçalardan ziyade daha klasik, yıllara meydan okuyan modelleri tercih etmek gerekir. Ne kadar klasik seçimde bulunursanız, o kadar mutlu edici alışveriş yapmış olursunuz.

5. Kumaş Yapısını İnceleyin

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kumaş yapısı seçim yaptığınız ürün ne olursa olsun çok önemlidir. Söz konusu kot pantolon olduğunda polyester kumaştan uzak durmanız oldukça önemlidir. Polyester hem terleten hem de rahatsız eden bir kumaş türüdür. Bunun yerine pamuklu kumaş tercih etmeniz gerekir. Pamuk; yaz kış her mevsime uygun bir kumaş seçeneğidir. Vücut tipine göre pantolon seçimi hakkında bir video bırakıyorum, buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

6. Hep Aynı Renkleri Kullanmayın

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genellikle kotlarda belli  başlı renkler ön plana çıkar. Fakat sürekli aynı renklerin tercih edilmemesi gerekir. Örneğin; sürekli gri jean seçmeyin, bazen de lacivert siyah gibi renklere şans verin.

7. Genişleme İhmalini de Düşünün

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son olarak kot pantolon modelleri genişleme özelliği taşır. Özellikle bazı markalar birkaç kez giyildiğinde kendini salmaya başlar. Bu nedenle ürünün genişleme ihtimalini göz önüne alarak tercihte bulunmanız oldukça önemlidir.

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Konusu Hakkında Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu