Kişisel Bakım

Kontür Makyajı Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

kontur ve aydinlatici nasil surulur puf noktalari 1512636752 7957 1

Makyajı doğru yapmak için özellikle gölge ışığını iyi bilip kullanmak makyajın iyi sonuç vermesini sağlar. Makyaj yaparken yüzü ışıklandırmak için bazı makyaj teknikleri kullanmak gerekmektedir. Makyaj tekniklerinden biri olan kontür makyajı ile yüzünüzü istediğiniz gibi gösterebilir elmacık kemiklerini belirgin hale getirebilir ve alnınız geniş ise bunu dar gösterebilirsiniz. Yüzünüzün neresine gölge vermeniz gerekir bunu iyi bilmeniz yüzünüzü de iyi görünmesini sağlayacaktır.

Kontür Uygulamasında Temel Kural

Kontür uygulaması yaparken bir şeye dikkat etmek gerekir. Koyu olan kontür saklamak istediğiniz kusuru kapatmak içindir. Açık olan kontür belirginleştirmek istediğiniz bölgeyi vurgulamak için kullanılmaktadır.

Kontür Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kontür uygulaması için kullanacağınız ürünler içinde pudra ve krem türü ürünler ile kontür uygulamanız mümkündür. İki çeşit ürün kullanıp açık ya da koyu renk olarak kullanırsanız istediğiniz gibi bir aydınlatma yapabilirsiniz. Cildinizden 2- 3 ton koyu olan allık ve transparan pudra ile aydınlatıcı kullanarak cildinizi istediğiniz gibi hoş ve kusursuz gösterebilirsiniz. Kontür uygulaması için fırçaların seçimi de önem taşır. Kontür için özel tasarlanmış fırçalardan Nars Ita Kabuki Brush fırça kullanımı bu iş için uygun fırçadır.

31

Kontür Uygularken Nerelere Nasıl Uygulama Yapılır?

Öncelikle neyi vurgulamak istediğiniz önemlidir. bilinçsiz olarak yaparsanız ters etki eden bir makyaj yapabilirsiniz. Öncelikle Adım adım kontür uygulama nasıl yapılır açıklamakta yarar var.

3 Adımda Kontür Uygulaması 

1– Açık renkte bir fondöteni aydınlık vermesi için elmacık kemikleri olmak üzere yüzün diğer bölgelerine sürerek koyu renk fondöten kremi de ince çizgi olacak biçimde elmacık kemiklerinin alt kısmına sürün. Fazla bastırmadan 0 hat çevresine uygulayın Koyu çizginin yayılmasını engelleyin kendi çevresine hafif uygulayarak yayın. Elmacık kemiklerini ortaya çıkaracak bu uygulamayı ilk aşamada yapabilirsiniz.

2. Aydınlatıcı ürünü elmacık kemikleri üzerine burun kemiği ve dudak üstlerine uygulayın kontürü daha çok ortaya çıkaran ve yüzünüze aydınlatıcı bir ışıltı vermektedir.
3- Kalıcı bir kontür makyajı için ve sabitleme sağlamak için transparan pudrayı yüze uygulayarak daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Fondöten ile yapacağınız uygulamayı pudra ve bronzer ile yapabilirsiniz. Daha doğal olmasında pudra ile yapılan kontür doğal bir güzellik katmaktadır.

Yüz Şeklinize Uyumlu Kontür Uygulaması

Kontür yaparken yüz şeklinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Her yüz şekline uyumlu olan kontür makyajı yapılması gerekir. Yuvarlak yüzlerde çene ve alın tarafına aydınlatıcı kullanıp alından başlayıp çene köşesine kadar kapatıcı kullanabilirsiniz.Bu uygulama ile yüz hatlarının küçülmesini ve inceltmesini sağlar.

 

konturirovanie lica poshagovaya instrukciya foto 5

Kontür uygulaması

Makyajda kontür uygulaması yapmadan önce yüz şekline dikkat etmek gerekir.

Kontür uygulamanızı yaparken elmacık kemiğinizin altının yerini belirlemek için dudaklarınızı balık gibi büküp ön tarafa getirmelisiniz ve ince çizgi halinde o hat üzerinde yanağınızdan saçınızın başladığı yere doğru fazla bastırmadan sürebilirsiniz. Bu hareket, elmacık kemiklerinizi belirginleştirecek ve ortaya çıkaracaktır. Dudakları dolgun göstermek için aydınlatıcı kullanarak olduğundan dolgun gösterebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu