Gezi Rehberi

Kongo Cumhuriyeti’nde Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Ortalama altmış beş kişinin yaşamış olduğu bir Afrika ülkesi olan Kongo Cumhuriyeti, uzun seneler boyunca Fransız sömürgesi olarak yaşadıktan sonra 1960 senesinde bağımsızlığını kazandı. Çevresi Orta Afrika Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kamerun, Gabon ve Atlas Okyanusu ile çevrili olan ülke kıtanın orta batı bölünümünde bulunmakta.

kongo cumhuriyeti gezilecek yerler

Atlas Okyanusuna 169 kilometrelik sahil şeridi bulunan ülke, kültürel zenginliği ve doğası ile dikkat çekmekte.

Kongo Cumhuriyeti’nde Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Nouabale-Ndoki National Park

kongo cumhuriyeti gezilecek yerler1

Şempanze, fil, maymun gibi hayvan türlerinin yanı sıra üç yüzün üzerinde kuş türünün de yaşamış olduğu tropik yağmur ormanları ile çevrili bir milli park olan Nouabale-Ndoki National Park, 1993 senesinde kuruldu. Ülkenin kuzeyinde bulunan bu göz alıcı parkta, yüzlerce farklı ağaç ve bitki türü de bulunmakta.

Livingstone Falls

kongo cumhuriyeti gezilecek yerler selale

Etkileyici ve görkemli görüntüsü ile fotoğraf meraklıları için etkileyici kareler oluşturan Livingstone Falls, ülkede bulunan en popüler doğal unsurlardan birisi. Doğa aşıklarının buluşma merkezi arasında bulunan bu şelaleler Kongo’nun Brazzaville kenti yakınlarında bulunmakta.

Basilique Sainte-Anne-du-Congo de Brazzaville

kongo cumhuriyeti gezilecek yerler st anne

İlginç mimarisi ile ülkenin en popüler dini unsurları arasında bulunan Basilique Sainte-Anne-du-Congo de Brazzaville (St. Anne Bazilakası), Kongo’ya gelen gezginlerin en fazla ziyaret etmiş olduğu destinasyonlardan birisi. Dış görüntüsü ile olduğu kadar iç dizaynı ile de hayranlık uyandıran bu kilise etkileyici atmosfere sahip. Günümüzden ortalama yetmiş beş sene önce inşa edilmiş olan bu yapı, ülkenin görülmesi gereken yerlerinden.

Lake Tele

kongo cumhuriyeti gezilecek yerler lake

Mbandaka kenti yakınlarında bulunan Lake Tele, Epena Bölgesi’nde yer alan bir tatlı su gölü. Ortalama altı kilometre uzunluğundaki bu tatlı su gölünün derinliği ise ortalama dört metre civarlarında. Göl çevresindeki dört bin üç yüz seksen dokuz kilometrekarelik alanı kaplayan Lake Tel Community Reserve de bölgede bulunan doğal hayatın korunması amacı ile kuruldu.

Lesio Louna Gorilla Rezervi

kongo cumhuriyeti gezilecek yerler rezervijpg

Brazavil kentinin yüz kırk kilometre kuzeyinde bulunan Lesio Louna Gorilla Rezervi, yetim kalmış olan gorillerin beslenerek büyütülmüş olduğu bir goril koruma bölgesi. 28 Aralık 1993 senesinde kurulan bu rezervi ziyaret etmek adına günü birlik düzenlenmekte olan gezilere katılabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu