Cilt SağlığıBeslenme ve Diyet

Kolajen Ne İşe Yarar? Kolajen İçeren Besinler Neler?

instagram takipçi hilesi

Kolajen ne işe yarar, kolajen içeren besinler neler? İşte bu yazımda bu konuyu detaylıca size derlemeye çalışacağım. Aynı zamanda konuyla ilgili size ilgili videoları da yazımın hemen altında sunmuş olacağım.

kolajen ne işe yarar kolajen içeren besinler

Kolajen Ne İşe Yarar?

Kolajen, vücudumuzun yapı taşlarından biri. Kemikler, deri, kaslar ve tendonlar gibi dokuların sağlamlığını ve esnekliğini korur. Bununla birlikte cildin sağlıklı ve genç görünmesini sağlar. Cilt kırışıklarının azalmasında büyük rol oynar. Kemik ve kas yapını destekler. Genel olarak da vücudumuzun dokularının onarım işinde etkin bir rol üstlenir.

Dengeli. beslenmek önemlidir. Bu söylem tabi ki her böyle sağlık bloglarında veya sağlık dergilerinde, sitelerde, haber sitelerinde sıkça duyduğunuz söylemdir. Ancak bu konu “genç görünmek” olunca daha çok dikkat çektiğini düşünüyorum. Yaşlanmanın belirtilerini azaltan kolajen, tükettiğimiz besinlerde mevcut.

Aşağıdaki bağlantıda, Kolajen ne işe yarar ile ilgili daha detaylı yazılmıştır. Fakat bu içeriğimizde daha çok hangi besinlerde bulunduğuyla ilgilidir. Yine de değinmek istedim.

İlginizi çekebilir: Kolajen Nedir? Ne İşe Yarar?

Sonuç olarak 30’lu yaşlardan sonra bu besinlerle daha sık tüketim alışkanlığı sağlanmalı. 3 ay boyunca düzenli tüketim sonucunda etkilerini görmeniz mümkün.

Dilerseniz bir sonraki bölümde bu konuyu detaylıca işleyeceğim. Bir sonraki bölüme hemen geçebilirsiniz “Kolajen içeren besinler neler?” bölümüne geçiniz.

Kolajen İçeren Besinler Neler?

Gençliğin sırrı yine tükettiğimiz besinlerde saklı. Doğa her zaman doğaldan yanadır. Tabi ki de yaşlanmak doğal bir durumdur. Ancak cildimizin diri ve genç durması bir aşamaya kadar önem taşır. Bu anlamda aşağıdaki besinlerde bulunan kolajen tüketim oranını arttırmanız, vücudunuz hem görünüm hem de diri kalmasını sağlayacak.

İlikli Kemik

kolajen ne ise yarar 1

Çorbalarda sıkça rastladığımız kemik çorbalarıyla hem lezzet katar hemde kolajen besinini tüketmenizi sağlar.

Tavuk ve Hindi

kolajen ne ise yarar 2

Deri ve kemik sağlığı için oldukça faydalıdır.

Balık ve Sığır Eti

kolajen ne ise yarar 3

Sağlam dokuların oluşumuna katkı sağlayacak besinlerdir.

İlginizi çekebilir: Omega 3 Nedir, Omega 3’ün Faydaları Nelerdir?

Yumurta Akı

kolajen ne ise yarar 4

Kolajen üretimini destekler ve enerji vermektedir.

Elma, Çilek, Yaban Mersini ve Kızılcık

kolajen ne ise yarar 5

Antioksidanlarla dolu olan ve cilt için muhteşem seçenekler.

Limon, Greyfurt ve Kivi

kolajen ne ise yarar 6

Kolajen üretimini arttıran besinlerdir aynı zamanda da c vitamini deposu.

Lahana, Soğan, Sarımsak, Karnabahar ve Brokoli

kolajen ne ise yarar 7

Kolajen sentezini destekler ve kükürt içerir.

Diğer Takviyeler

Vitaminler ve Multivitaminler kolajen üretimine kaktkı sağlayabilir. Bitkisel ürünler ile de özellikle kolajen eklenmiş takviyeler, cilt sağlığını destekler.

kolajen ne ise yarar 8

Ayrıca, cilt için kolajen içeren kremlerde mevcut. Ancak bununla birlikte besin olarak tüketmek daha etkilidir. Keza sizin için aşağıda sunduğum videolarda, uzman doktorların tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Kolajen serum ile ilgili içerimizi de göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kolajen Serumun 5 Faydası

Kolajen Ne İşe Yarar? Kolajen İçeren Besinler Neler? ile ilgili Videolar

Kaynak
1

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu