Film & Dizi Önerisi

Kocan Kadar Konuş Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2015 yılında vizyona giren romantik komedi türündeki ‘Kocan Kadar Konuş’ filmi, Şebnem Burcuoğlu’nun aynı isimli çok satan romanından uyarlanmıştır. Yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü’nün oturduğu, Şebnem Burcuoğlu’nun senaryolaştırdığı film 1.930.677 seyirciyle beyazperde de başarıyı yakalamıştır.

kocan kadar konus 3 685x457

‘Kocan Kadar Konuş’ Film Konusu

Film, 30’lu yaşlarına gelip, o güne kadar doğru düzgün ilişki yaşamamış bir kadın olan Efsun’un, hayatının aşkı Sinan’la karşılaşması ve aile büyüklerindeki ‘bilgin kadınlar’ tarafından evliliğe yönlendirilme hikayesini ele almaktadır. Gerçek aşkı, sevgiyi, dürüstlüğü aradığı için bu yolda epey zorlanan Efsun, kendisini kadınlığın kitabını yazdığını düşünen ailesine emanet eder. Yıllardır unutamadığı lise aşkı Sinan’ın da bir anda karşısına çıkmasıyla bunu fırsata çevirmeye çalışır. Evlilik yolundaki zorlu macerası anlatılan Efsun’un yaşadıklarını komedi eşliğinde keyifle izleyeceksiniz.

Bakalım, Efsun ailesinin sözlerini dinleyerek evlilik yolunda başarılı bir şekilde yürüyerek istediği amaçlara ulaşabilecek mi?

kocan kadar konus 4 685x456

Oyuncu Kadrosu

Filmin başrollerinde yer alan isimlerden birisi başarılı komedi oyuncularından Ezgi Mola‘dır. Füsun karakterine can veren Ezgi Mola, 30’lu yaşlarında bildiklerinden şaşmayan, çoğu klişeye karşı gelen ama bir süre sonra boğun eğen biridir. Evlilik yolunda yaşadıkları komik ve macera dolu hikayesi izlenmeye değerdir.

kocan kadar konus 2 685x456

Filmin başrollerindeki bir diğer isim ise Murat Yıldırım‘dır. Yıldırım ise Füsun’un büyük lise aşkı Sinan karakterine hayat vermektedir. Her şey habersiz tesadüfen karşılaştığı eski arkadaşı Füsun’la yeniden görüşürken kendisi için planlananlar karşısında o da bambaşka bir yolun içerisine düşecektir.

kocan kadar konus

Filmde yer alan diğer oyuncular ise Nevra Serezli (Peyker), Gülenay Kalkan (Gönül) , Ebru Cündübeyoğlu (Nur), Eda Ece (Ceren) , Begüm Öner (Merve)’dir.

Filmde yer alan diğer oyuncular ise:

 • Muhammet Uzuner (Yazar)
 • Gül Arıcı (Tuğçe)
 • İsmail İncekara (Oktay)
 • Emine Gülsüm Göznümer (Uresin)
 • Ayten Mısırlıoğlu (Türesin)
 • Şebnem Sönmez (Aysel)
 • Bora Akkaş (Mehmet Lütfi)
 • Cem Kılıç (Timur)
 • Enis Arıkan (Mehmet)
 • Burak Topaloğlu (Alpdirek)
 • Efecan Şenolsun (Murat)
 • Leyla Erdoğan (Burcu)

kocan kadar konus 1 685x456

Yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı Kocan Kadar Konuş filmi, hayatın içerisinden herkesin şahit olduğu evlilik ve ilişki konularının eğlenceli bir şekilde işlendiği biçiminde izleyiciye sunulmuştur. Yaşı geçtiği düşünülen kadınların evliliğe zorlanmasına alaylı şekilde yaklaşıldığı filmin 2016’da devam filmi gelmiştir.

1 Ocak 2016‘da vizyona giren Kocan Kadar Konuş: Diriliş isimli filmle aynı kadro bu sefer ilişkilerinin ikinci aşamaya geçmiş halini konu almaktadır. İki filmle de izleyicisine eğlenceli ve romantik bir hikaye vaat eden Kocan Kadar Konuş ekibi, sinemada kaçıranlar için televizyonda ekranlara gelmeye devam etmektedir.

Filmin Fragmanı

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu