Yerli Kadın Ünlüler

Şebnem Burcuoğlu

instagram takipçi hilesi

sebnem 10 1

Tam adı: Şebnem Burcuoğlu
Doğum tarihi: 1980
Doğum yeri: İstanbul/Türkiye
Mesleği: Yazar
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana

imdb-logo

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Şebnem Burcuoğlu kimdir? Şebnem Burcuoğlu, 2015 yılına damgasını vuran “Kocan Kadar Konuş” adlı kitabının yazarıdır. Yazarlığın yanı sıra fotoğrafçılar için modellik, doğum fotoğrafçılığı, şarkı söylemek ve salsa yapmak gibi ilgi alanları da vardır.

1980 yılında İstanbul‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü‘nden 2004 yılında başarıyla mezun olmuştur. Lisans öğreniminin ardından Yüksek Lisansını Boğaziçi Üniversitesi‘nde yapmıştır.

Şebnem Burcuoğlu, birçok farklı firmada kurumsal iletişim alanında görev almıştır. Milliyet Gazetesi‘nde kurumsal ilişkiler direktörü olarak çalışmayı sürdürmektedir.

Şebnem Burcuoğlu, Türkiye şampiyonu olacak kadar salsa yapmak, şarkı söylemek ve doğum fotoğrafçılığı gibi pek çok farklı alana ilgi duymaktadır. Şebnem Burcuoğlu, tüm bunların yanı sıra birçok reklam filminde de rol almış ve fotoğrafçılar için modellik de yapmaktadır.

Şebnem Burcuoğlu yazmış olduğu “Kocan Kadar Konuş” adlı kitabın aynı ad ile beyazperdeye uyarlanmış olan filminde “Selin” adında kariyer sahibi, evli ve çocuklu bir kadını canlandırmıştır. Bu film ile birlikte ilk kez kamera karşısına film çekmek için geçmiştir.

İlk oyunculuk deneyiminin hakkını oldukça iyi bir biçimde veren Burcuoğlu, kitabın devamı olarak nitelendirilen “Kocan Kadar Konuş: Diriliş”i ilk kitabın ardından çok kısa bir zaman içinde yazarak okuyucularını mutlu etmiştir.

Bir röportajında yazma tutkusundan ve kendisinden “Fırsat yarattıkça ruhumu beslemeyi iş edindim. Yazı yazmak, merakımı en iyi gideren uğraş.” şeklinde bahsetmiştir.

2015 yılında kaleme almış olduğu “Kocan Kadar Konuş” adındaki kitabı Kıvanç Baruönü‘nün yönetmenliğinde ve Necati Akpınar‘ın yapımcılığında film olarak çekilmiştir. Söz konusu filmin başrollerinde Murat Yıldırım ve Ezgi Mola‘nın oynadığı “Kocan Kadar Konuş” adlı filmde Bora Akkaş ise Mehmet Lütfi karakterine hayat vermiştir. Diğer rollerde ise Begüm Öner, Burak Topaloğlu, Cem Kılıç, Şebnem Sönmez, Eda Ece, Ebru Cündübeyoğlu ve Nevra Serezli rol almıştır.

Şebnem Burcuoğlu, 2015 yılında Elele Avon Kadın Ödüllerinde yapılan halk oylaması ile “Yılın Yazarı” ödülünün sahibi olmuştur.

Yine yönetmenliğini Kıvanç Baruönü‘ün yaptığı, yapımcılığını ise Necati Akpınar‘ın üstlenmiş olduğu başrollerinde Murat Yıldırım ve Ezgi Mola‘nın yer aldığı “Kocan Kadar Konuş: Diriliş” filminin oyuncuları arasında Begüm Öner, Bora Akkaş, Gülenay Kalkan, Burak Topaloğlu, Cem Kılıç, Şebnem Sönmez, Eda Ece, Ebru Cündübeyoğlu, Hümeyra ve Nevra Serezli rol almıştır.

Kitapları:

  1. 2015 – Kocan Kadar Konuş
  2. 2015 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Dizi ve Filmleri:

Senaryo:

  1. 2015 – Kocan Kadar Konuş
  2. 2015 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Oyuncu:

  1. 2015 – Kocan Kadar Konuş
  2. 2011 – Burada Laf Çok

Eser:

2015 – Kocan Kadar

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu