Yerli Kadın Ünlüler

Begüm Öner Kimdir?

instagram takipçi hilesi

begüm öner 10
Tam adı: Begüm Öner
Doğum tarihi: 1989
Doğum yeri: Almanya
Boyu: 163 cm
Eşi: Ceyhun Ersoy (2015)
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2004 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Begüm Öner kimdir? Begüm Öner, TRT 1‘de ekranlara gelen sevilen dizi “Seksenler”deki performansı ile dikkat çekmiştir.

Begüm Öner, 1989 yılında Almanya‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi ve babasının işi nedeniyle Almanya’ya gittiği dönem içinde Almanya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Bir abisi olan güzel oyuncu 1992 yılında henüz iki buçuk yaşındayken Türkiye’ye dönmüştür. 10 yaşındayken İstanbul’da bir ajansa kayıt olarak yavaş yavaş şöhret kapısını aralamaya başladı.

Reklam filmleri, diziler derken televizyon dünyasının aranılan isimlerinden birisi halini aldı. İlk kez 11 yaşında bir çikolata reklamında boy göstermiştir. Ayrıcı dizi ve televizyon oyunculuğu kursuna da gitmiştir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi İstatistik Bölümü‘nden mezun olan Begüm Öner, TRT 1 kanalında ekranlara gelen “Seksenler” adlı dizide pastacı Sami’nin kızı Elvan rolü ile izleyecilerin karşısına çıkmıştır.

2012 yılında yönetmenliğini Birol Güven ve Müfit Can Saçıntı‘nın üstlendiği, senaryosunu ise Gökhan Gündoğdu, Caner Güler, Murat Aras ve Birol Güven ‘in kaleme aldığı “Seksenler” adlı dönem dizisinde Şoray Uzun, Vural Çelik, İlker Ayrık, Serhat Kılıç, Ayşe Tolga, Pelin Akil, Mehmet Elmas, Yasemin Conka, Ceyhun Fersoy, Nejat Birecik, Necmi Yapıcı, Suzan Kardeş, Ayberk Atilla, Kemal Kuruçay, Berat Yenilmez, Özlem Türkad ve Rasim Öztekin ile birlikte rol almıştır.

2014 yılında senaryosunu Birol Güven‘in kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Müfit Can Saçıntı‘nın yapmış olduğu “Mandıra Filozofu” adlı sinema filminde Eser Eyüboğlu, Kemal Kuruçay, Ayda Aksel, Müfit Can Saçıntı ve Rasim Öztekin ile birlikte rol almıştır.

2015 yılında senaryosunu Kamuran Süner‘in kaleme almış olduğu, yönetmenliğini ise Talip Karamahmutoğlu‘nun yapmış olduğu “Öğrenci İşleri” adındaki sinema filminde Bülent Çolak, Yeliz Şar, Bora Akkaş, Ahmet Arıman, Tuncay Akça, Murat Akkoyunlu ve Fırat Tanış ile beraber rol almıştır.

Begüm Öner, TRT 1‘de ekranlar gelen “Seksenler” adlı dizide birlikte rol almış olduğu Ceyhun Fersoy ile 2015 yılında dünya evine girmiştir.

Begüm Öner, 2016 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Sermiyan Midyat‘ın üstlenmiş olduğu absürt Hint komedisi “Bir Baba Hindu” adındaki sinema filminde, Muhittin Korkmaz, Füsun Demirel, Hakan Akın, Şafak Sezer, Ayhan Taş, Zeynep Kankonde, Burak Satıbol, Nicole Faria ve Bülent Kayabaş ile birlikte rol almıştır.

Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV 8‘de ekranlara gelen “MasterChef Türkiye” adlı yemek yarışmasında adını duyuran Faruk Batuhan Öner ünlü oyuncunun abisidir.

Begüm Öner Film ve Dizileri:

 1. 2015 – Öğrenci İşleri (Sinema Filmi)
 2. 2014 – Mandıra Filozofu
 3. 2012 – Arka Sıradakiler (TV Dizisi)
 4. 2011 – 2013 – Seksenler (TV Dizisi)
 5. 2011 – Arka Sıradakiler Umut(TV Dizisi)
 6. 2009 – Recep İvedik 2
 7. 2008 – Melekler Korusun (TV Dizisi)
 8. 2007 – Tılsım Adası
 9. 2007 – Bez Bebek (TV Dizisi)
 10. 2004 – Dayı (TV Dizisi)

Oynadığı Reklamlar:

 1. Avea
 2. Haribo
 3. Topkek
 4. Crunch
 5. Algida
 6. Lolipop
 7. Garanti Bankası
 8. Turkcell İnternet Reklamı
 9. RodiMood

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu