Film & Dizi Önerisi

Kırmızı Oda Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

TV 8 yepyeni bir dizi ile adından söz ettirmeyi başardı. Başrollerinde Binnur Kaya’nın olduğu “Kırmızı Oda” dizisi, ilk bölümü ile sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı. Yaşanmış olayları anlatan dizi ilginç konusu ile ilk bölümden bir alkışı hak etti. Klasik yaz dizilerinden ve aşiret konulu yapımlardan sıyrılan Kırmızı Oda dizisi, Cuma Günleri yayınlanıyor. İşte Kırmızı Oda konusu ve oyuncuları:

Kırmızı Oda Konusu ve Oyuncuları

kırmızı oda konusu ve oyuncuları

Kırmızı Oda dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun hastalarının hikayelerinden oluşuyor. Gülseren Budayıcıoğlu ünlü bir psikiyatr. Aynı zamanda başarılı bir yazar. Neredeyse yazdığı her romanı çok okunanlar listesine giren Gülseren Budayıcıoğlu daha önce “Doğduğun Ev Kaderindir” ve “İstanbullu Gelin” dizilerinin de yaratıcısıdır.

Kırmızı Oda dizisi ise Türk dizilerinden alışagelen farklı bir anlatım tekniği ile izleyicisine “merhaba” diyor. Kırmızı Oda dizisinde tamamen psikiyatr ve hasta ilişkisi konu ediniyor. Hastaların her biri birbirinden farklı olan hikayaleri ve yaşanmış olaylar Binnur Kaya’nın mükemmel oyunculuğu ile buluşuyor. İlk bölümünde 3 adet hastanın hayatını konu edinen Kırmızı Oda dizisinde mutlaka kendinizden bir parça bulacaksınız. Çünkü dizi, gerçek insan ilişkilerini konu ediyor.

kırmızı oda konusu ve oyuncuları

İlk bölümde ilk olarak annesi intihar etmek üzere olan bir genç kadını tanıyoruz. Annesinin intiharını engellemek için psikiyatr kliniğine gelen kadın, annesinin hayatı hakkında hiçbir şey bilmiyor. Çünkü annesi yüreğinde geçmişin acılarını gizlemiş. Kliniğe gelene kadar hiç kimseye acılarından bahsetmemiş.

İkinci gelen hastalar ise evliliği bitmek üzere olan bir çift. Bu çift esasında birbirini çok seviyor. Ancak kadın, kocasının sinirinden, gereksiz kıskançlıklarından ve şiddet göstermesinden hayli rahatsız. Adam ise kadını suçluyor. Psikiyatr ise çifti ayrı ayrı dinleyerek tedavi sürecine başvuruyor.

Üçüncü hastanın olayı ise bambaşka. Üçüncü gelen hasta oldukça fakir bir ailenin çocuğu olduğunu ifade ediyor. Ancak bu adama şans oyunundan yüklü bir miktar para çıkıyor. Bu paranın çıkmasına sevinmek yerine üzülen ve ne yapacağını bilemeyen adam, psikiyatri kliniğine gelerek yol gösterilmesini istiyor.

Kırmızı Oda Oyuncuları

kırmızı oda konusu ve oyuncuları

Kırmızı Oda konusu ve oyuncuları son zamanların  en çok konuşulan dizisi olmasını sağlıyor. Dizinin başrolünde daha önce de dediğimiz gibi Binnur Kaya yer alıyor. Binnur Kaya’yı Avrupa Yakası dizisinden tanırsınız. Bilmeyenler için söyleyelim: Binnur Kaya Avrupa Yakası‘nın Şahika karakteri! Şahika karakterine hayat verirken uçuk kaçık davranışlar sergileyen Binnur Kaya bu kez son derece hanım ve usturuplu.

Dizinin bir diğer karakteri ise Tülin Özen. Tülin Özen’i de “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinden tanıyoruz. Güzelliği, ses tonu ve tavırları ile adından söz ettiren Tülin Özen, Kırmızı Oda dizisinde de başarısını konuşturmaya devam ediyor.

kırmızı oda

Dizinin erkek karakterlerinden Burak SevinçSöz dizisinden bu yana oyunculuğunu başarıyla ortaya koyuyor. Yakışıklı oyuncu birçok dizi ve filmde rol almıştır.

Doktor Ayşe rolünde Meriç Aral oynuyor. Medcezir dizisinden tanıdığımız Meriç Aral, hızla yükselmeye devam ediyor.

Halit Özgür Sarı ise Şampiyon  ve Diriliş: Ertuğrul dizilerinden tanınıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=dYkyC1TSFtE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu