Film & Dizi Önerisi

Kırk Yalan Filminin Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Kırk Yalan, 20 Aralık 2019 tarihinde vizyona giriş yapan yönetmenliğini Hamdi Alkan‘ın üstlendiği bir komedi filmidir. Yapımcılığını Rüyhan Duralı’nın üstlendiği bu filmde aynı zamanda Duralı, Jerry Kyoungbou Ko ile birlikte filmin senaryosunu yazmıştır. Vizyona girmeden önce yapılan geniş reklam çalışmasıyla büyük yankı uyandıran film, oyuncu kadrosundaki isimlerle de dikkat çekmiştir.

kirk yalan 3 685x978

2019 yapımı film Ekim sonu Netflix platformunda yayınlanmaya başlamıştır. Yoğun ilgi gören komedi filmi birkaç gün içerisinde Top 10 listesinde yerini üst sıralara taşımıştır. İşte Kırk Yalan filminin konusu ve oyuncuları…

Kırk Yalan Filminin Konusu

2019 yılında vizyona giren Kırk Yalan filmi Trakya’da geçen bir komedi hikayesini konu almaktadır. Edirne’de hayatını yalanlar üzerine kurmuş olan ziraat teknikeri Tahsin’in başından geçen absürt olaylar anlatılmaktadır. Etrafındaki insanların Tahsin’i çok iyi tanımasına rağmen onun tüm yalanlarına kanmasıyla bütün işler git gide karışır. Tahsin’in çocukluk arkadaşı Sadık, uzun yıllardır aşık olduğu Halime’nin ailesini evliliğe ikna edince düğün hazırlıkları başlar.

Düğün için Pınarhisar’a yola koyulan Tahsin ise yanında bir kasa hediye olarak Afrika Armudu marula götürür. Bu armut marula, yiyen insanların bilinçlerini kaybetmelerine yol açan zehirli bir meyvedir. Düğünün hemen öncesinde bu armuttan yiyen Tahsin ve arkadaşlarının hayatı bir gecede bambaşka bir yöne gider. Arkadaşlarından asosyal Koray, sümsük Kamil ve hatta belediye başkanıyla kendisini içinden çıkılmaz olayların ortasında bulur.

kirk yalan

Trakyalıların kendine has karakterleri, hayatları, köy yaşamları ve tiplemelerinden oluşan her türden karakterin bulunduğu eğlenceli bir absürt hikayeyi izleyiciyle buluşturmaktadırlar.

Kırk Yalan Filminin Oyuncu Kadrosu

Hamdi Alkan’ın yönetmenliğini yaptığı filmde oldukça geniş ve sevilen isimlerden oluşan bir kadro bulunmaktadır. Başrollerde Oğuzhan Uğur, Timur Acar, Berat Yenilmez ve Ferdi Sancar gibi isimler yer almaktadır. Son iki yıldır Youtube platformundaki Babala Tv isimli kanalında gösterdiği başarısının yanında şarkıcı ve oyuncu olarak da boy gösteren Oğuzhan Uğur, filmde Tahsin’i canlandırmaktadır.

Başarılı isme, yine sevilen başarılı oyunculardan Timur Acar, Ferdi Sancar, Berat Yenilmez gibi isimlerin yanı sıra Sinan Bengier, Hakan Meriçliler eşlik etmektedir. Aynı zamanda bir dönemin meşhur fenomen isimlerinden Ataberk Doğan’da bu filmle yeniden geri dönüş yapmıştır.

kirk yalan 1 685x385 1

İşte Kırk Yalan filminin oyuncu kadrosunda yer alan oyuncuların tam listesi:

 • Oğuzhan Uğur – Tahsin
 • Timur Acar – Kamil
 • Berat Yenilmez – Belediye Başkanı
 • Ferdi Sancar – Koray
 • Sinan Bengier – İmam
 • Hakan Meriçliler – Pavyoncu
 • Ataberk Doğan – Sadık
 • Melis Sabah – Halime
 • Tolga Deniz – Salih
 • Zeynep Alkan – Natalie
 • Ceren Taşçı – Nazgül
 • Hamdi Alkan – Garson

kirk yalan

Netflix platformunda yayınlanmaya başlayan film kısa sürede büyük ilgiyle karşılaşarak Top 10 listesinde birinci sırada yer almıştır. Vizyondayken eleştirilerek genel anlamda beklenen ilgiyi görmeyen Kırk Yalan’ın IMDB puanı ise hüsranla sonuçlanmıştır. Filmin IMDB puanı 2,6′dır.

Filmin fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu