Yerli Erkek Ünlüler

Oğuzhan Uğur Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Oguzhan Ugur Kimdir Fotograflari 2
Tam adı: Oğuzhan Uğur
Doğum tarihi: 29.01.1984
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 
Ailesi:  Hasan Atilla Uğur (Babası) Tuğrul Uğur (Kardeşi)
Mesleği: Söz Yazarı/ Şarkıcı
Aktif yılları: 2011’den bu yana
youtube-chanel spotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Son dönemlerin modası haline gelen ve internetten asıl anlamda şan şöhret kapılarını açan , Youtuber ‘lık meslek haline geldi. Hatta bu olaya ünlülerin de değinmesi ve bu mecradan ilerlemeleri kendi yaptıkları işleri, daha geniş kitlelere duyurma olasılığını arttırdı. Örneğin şarkıcılar kendi şarkılarını değişik tarzlarda veya değişik bir video ile sunum yaparak, daha geniş kitlelere ulaşmayı başardılar. Bunlardan biri de Oğuzhan Uğur. Peki Oğuzhan Uğur kimdir?

Oğuzhan Uğur, Youtube ‘da daha geniş kitlelere , değişik tarzlarla ulaşan sanatçılardan biridir. 29 Ocak 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Söz yazarı ve şarkıcıdır. Eğitimini Akdeniz Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Oğuzhan Uğur,  2012 yılında bizlere, kendini duyurmuştur. Akılda kalması ya çok popüler olmasından olacaktı ya da daha farklı olacaktı. Oğuzhan Uğur farklı olmayı seçmiş ve ilginç şarkılar ile gündemde olmayı hep başardı. 2012 yılında çıkardığı ilk albümü “Çok Şükür” ile  farklı olduğunu ilk albümünden , onu dinleyenleri göstermiş oldu.Oğuzhan Uğur’un hem şarkı sözlerinde hem de şarkı isimlerinde farklılık ve ilginçlik bulunuyor. Bu sayede şarkılarıyla akılda kalmayı başarmıştır.

Oğuzhan Uğur daha öncesinde ise , Osman sıvanın ve Mustafa Şevki Doğan gibi isimlerin asistanlığını yaparak zaten sanat dünyasındaydı. Hatta okul döneminde bile kısa film ve belgesellere imzasını atmıştır. Beyaz perdede ilk çalışması “Ağır Abi“ile bu çalışmalarını taçlandırmıştır. Bu filmde hem senaryo, hem yönetmenlik yapmıştır. Ardından da “Pişt “ve bir yıl sonra da “Bizans oyunları” filmlerinde oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Oğuzhan Uğur Son dönemlerde ise ,  kendini Youtube videoları hazırlayarak ve bunu farklı şekilde yaparak adından başkaca söz ettirmeye başlamıştır. Ayrıca bu çalışmalarını, Babala TV ve Onedio gibi video platformlarında video hazırlamıştır. Gündem konularını yakından eleştiren Mevzular isimli video serisi ve insanlar ile eğlendiği Rönt isimli bir program yapmaktadır. Bu programlar arasında en dikkat çekeni ise PİNÇ adlı programı olmuştur.

Videoları

Oğuzhan Uğur feat. Sevgi Biber – Terbiyesizim (Official Video)

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu