Yabancı Erkek Ünlüler

Kim Jong-un

instagram takipçi hilesi

kim jong un 7
Tam adı: Kim Jong-un
Doğum tarihi: 8 Ocak 1983
Doğum yeri: Pyongyang, Kuzey Kore
Boyu: 1.70 m
Ailesi: Kim Jong-nam, Kim Yo-jong, Kim Jong-chul, Kim Sol-song
Eşi: Ri Sol-ju (e. 2009)
Çocuk (ları): Kim Ju-ae
Mesleği: Siyasetçi
Aktif Yılları: 2010 yılından bu yana
Başlıklar

Hakkında

Kim Jong-un kimdir? Kim Jong-un, 8 Ocak 1983 Pyongyang, Kuzey Kore doğumlu Koreli siyasetçi, Kuzey Kore’nin hükümet başkanıdır. Kuzey Kore’nin kuruluşundan sonra gelen ikinci lideri Kim Jong-il’in ikinci oğludur.

İsviçre’de Bern şehrinin yakınlarında okumuş ve eğitim görmüştür. Bern yakınlarında bulunan Gümligen’de en özel İngilizce okullarından biri olan “International School”da okuduğu bilinmektedir. Bir basketbol hayranı olan ve sınıftaki arkadaşlarıyla iletişimi iyi sessiz ve başarılı bir öğrenci olduğu söylenenler arasındadır.

Babası devlet başkanıyken 2011’de Kore Ordusu Yüksek Komutanlığı görevine getirilmiştir. 1 yıl sonra orduda mareşel rütbesine terfi etmiştir.

Devlet Başkanı, Kim Jong-il 17 Aralık 2011’de öldükten sonra, Kim Jong-un 28 yaşında Devlet Başkanı olmuştur.

1945 yılında kurulmuş olan Kuzey Kore’nin ilk lideri Kim İl Sung öldükten sonra yönetim oğlu Kim Jong İl’e geçmiştir. Kim Jong-il’in vefatıyla da başkanlık görevi Kim Jong-un’un olmuştur. Kim Jong-un, yönetimde başa geldikten sonra yabancı sigarayı yasaklaması, erkeklerin tek tip saç tıraşı modelinin olması, Amerikan müziklerinin dinlenmemesi gibi değişik yasaklarla dikkat çekmiştir.

2009 yılında Ri Sol-ju ile evlenmiştir. Kim Jong-un’un diyabetik hastası olduğu ve hipertansiyondan çok sağlık problemi yaşadığı bilinir. Yüksek kilolarından dolayı da sağlığında sıkıntılar olduğu görülmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu