Yabancı Kadın Ünlüler

Kate Moss Kimdir?

instagram takipçi hilesi

kate moss 20

Tam adı: Kate Moss
Doğum tarihi: 16 Ocak 1974
Doğum yeri: Croydon / Birleşik Krallık
Boyu: 1,70 m
Ailesi: Linda Rosina Shepherd – Peter Edward Moss
Eşi: Jamie Hince
Çocuk (ları): Lila Grace Moss
Mesleği: Model
Aktif Yılları: 
imdb-logo

youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Kate Moss kimdir? Kate Moss, 16 Ocak 1974 yılında dünyaya geldi. İngiliz süper model olan Kate, eğitim hayatı boyunca başarılı bir öğrenci değildi. Aksine eğitim hayatı boyunca hep tembeldi. Ancak, spor konusunda başarılıydı. Eğitimini önce Ridgeway Primary School’da, ardından Riddlesdown High School’da aldı.

Annesi Linda Rosina bir butikte yönetici pozisyonunda çalışmaktaydı. Babası Peter ise hava alanında yazmandı. Ancak, ikilinin evliliği henüz Kate 13 yaşındayken sona erdi.

İlginizi çekebilir: Behati Prinsloo Kimdir?

Kate 14 yaşındayken Bahamalar’a tatl yapmak üzere gitti. Bu yolculuğun onun hayatında dönüş noktası olacağından habersizdi. Tatil dönüşünde hava alanındayken Sarah Doukas kendisini gördü. Sarah Doukas, Storm Model Management’ın kurucusuydu. Kate’i keşfederek ona moda dergisinde çalışması için teklifte bulundu. İlk olarak The Face isimli moda dergisinde çalıştı. Siyah beyaz çekimler kariyerinde başlangıçtı.

Kariyerinde hızla ilerlerken 90’lı yıllarda ismi uyuşturucu ile birlikte alındı. O yıllarda aldığı fazla kokain, komaya girmesine sebep oldu. Bunun sonucunda tedavi görerek uyuşturucuyu bırakmaya çalıştı.

Onu kokain alırken Daily Mirror gazetesi çekmişti. Kate Moss’un bu görüntülerini gören birçok firma Kate ile çalışmak istememişti. Bunun üzerinde H&M, Chanel, Burberry gibi birçok moda devi kendisine tekliflerde bulundu. Onu zor döneminde yalnız bırakmayan moda firmaları desteğini sürdürdü. Johnny Depp de Kate Moss’u destekleyen isimlerden bir tanesidir.

Moda dünyasının yanı sıra şarkıcılığa da soyundu. Birçok şarkının sözlerini Moss yazdı. Tabi hal böyle olunca televizyonculuk kapıları da kendisine açıldı. Bir dönemin komedi programında rol üstlendi.

Kanser konusunda birçok araştırma yaptı. Kanser hastası ya da savaş ortamında yaşayan çocuklara destek oldu. Bu konuda birçok projede görev aldı.

Özel hayatında ise Mario Sorrent ve Johnny Depp ile uzun ilişki yaşadı. Ancak evliliğini Jefferson Hack ile yaptı. Jefferson Hack ile evliliğinden bir kız çocuğu oldu. Bu kız çocuğuna Lila Grace ismini verdiler.

Ancak evliliği uzun sürmedi ve ayrıldılar. Ayrıldıktan sonra Pete Doherty ile sevgili oldu. Evlenme teklifi aldı ve nişanlandılar. Ancak Dohery, Kate Moss’a ihanet etti. Kate Moss ile bu ihanetten sonra onu terk etti.

Kate Moss şimdi kızı ile birlikte Londra’da yaşamaktadır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu