Yabancı Kadın Ünlüler

Kate Middleton Kimdir?

instagram takipçi hilesi

kate middleton 1
Tam adı: Catherine Elizabeth “Kate” Middleton”
Doğum tarihi: 9 Ocak 1982
Doğum yeri: Royal Berkshire Hospital, Reading, Birleşik Krallık
Boyu: 1,75 m
Burcu: Oğlak
Ailesi: Carole Middleton Goldsmith (Annesi), Michael Francis Middleton (Babası), Pippa Middleton, James (Kardeşleri)
Eşi: Prens William (2011)
Çocuk (ları): Charlotte Mountbatten-Windsor, George Mountbatten-Windsor, Louis Arthur Charleskate middleton
Mesleği: İnsansever
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Kate Middleton Kimdir? Kate Middleton, 9 Ocak 1982 yılında Royal Berkshire Hospital, Reading, Birleşik Krallık‘ta dünyaya gözlerini açmıştır.

Annesi Caroline Elizabeth Goldsmith hostes, babası Micheal Francis Middletton ise havayolu yetkilisidir. Pippa Elizabet ve James isimlerinde iki kardeşi vardır.  Ailesi 1987 yılında Party Pieces isminde parti malzemeleri satan bir mağaza açmıştır. 1984 ve 1986 yılları arasında babasının işleri sebebi ile Ürdün’e taşınmışlardır.

Üniversite eğitimini İskoçya’da yer alana St. Andrews Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü‘nde tamamlamıştır. Eşi Prens William ile de burada tanıştı. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra bir kıyafet şirketi olan Jingsaw’da 1 sene kadar çalıştı. İkilinin ilişkileri İsviçre’de çekildikleri fotoğraflar ile duyuldu. Miiddleton, kısa süre içerisinde ülkenin en çok fotoğraflanan kadını oldu.

2007 ve 2008 yılları arasında ilişkilerine kısa bir süre ara verdiler. 2010 yılında ise nişanlandılar. Prens William, Middleton ile “resmi olmayan kız arkadaşı” sıfatı ile pek çok organizasyona katılmıştır. Çift, 2010 yılının Ekim ayında Kenya tatili sırasında nişanlandı. 29 Nisan 2011 günü Wast Minister Abbey‘de kraliyet düğünü ile evlendiler.

Kate Middleton ve Prens William evlendikten sonra, kraliyet geleneklerine göre Prens William‘a dük unvanı verildi. Middleton ise Cambridge Düşesi oldu. Evliliklerinden 22 Temmuz 2013 tarihinde George Mountbatten-Windsor, 2 Mayıs 2015 tarihinde Charlotte Mountbatten-Windsor ve 2 Mayıs 2018 tarihinde Louis Arthur Charles isimlerinde çocukları dünyaya geldi.

Kate Middleton, 22 Mart 2024 tarihinde kendi yaptığı açıklamada kanser tedavisi gördüğünü açıkladı. Tüm dünya basınında büyük yankı uyandırdı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu