Yabancı Kadın Ünlüler

Jennifer Garner Kimdir?

Jennifer Garner: Hollywood'un Parlayan Yıldızının Gerçek Hikayesi

instagram takipçi hilesi

Jennifer Garner Foto Galeri 2017 24
Tam adı: Jennifer Anne Garner
Doğum tarihi: 17 Nisan 1972
Doğum yeri: Houston, Teksas/ABD
Boyu: 1,73 m
Ailesi: William John Garner, Patricia Ann Garner
Evlilikleri: Ben Affleck (2005’de evlendi), Scott Foley (2000’de evlendiler,2004’de ayrıldılar)
Mesleği: Oyuncu, Model
Aktif Yılları: 1995’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi

Hakkında

Jennifer Garner kimdir? Jennifer Garner‘i birçoğumuz en çok reklamlarda, cilt düzeltme ve güzellik reklam filmlerinden tanınsa da beyazperde de onu Elektra filminde ,Elektra Natchios filminde oynayan kız olarak tanıyoruz. Jennifer Garner,bir CIA ajanını canlandırdığı “Alias” adlı diziyle, dünya çapında üne kavuşmuştu.Akabinde virçok televizyon dizisinde rol aldı. Sinemada ise  “Daredevil” filminde başrol oynadı.

Jennifer Garner, tam adıyla Jennifer Anne Garner,17 Nisan 1972 ‘de Houston, Teksas /Amerika Birleşik Devletlerinde dünyaya gelmiştir.Amerikalı oyuncu,modeldir.Annesi Patricia Ann bir İngilizce öğretmeni,babası ise William John Garner  bir kimya mühendisidir.Melissa Garner Wiley adında bir ablası ve Susannah Garner Carpenter adında bir kız kardeşi vardır.

4 yaşındayken babasının işi yüzünden Batı Virginia’ya taşındılar ve üniversite yıllarına kadar burada kaldılar. Ailesi Garner’a hayallerinin peşinden gitmesi yolunda hep destek oldu.

Jennifer Garner, Lise yıllarında saksafon çalmayı öğrendi, yüzme takımına girdi ayrıca 9 yıl boyunca bale yaptı.1990’da George Washington Lisesinden mezun oldu. Liseyi bitirdikten sonra Denison Üniversitesi’nin kimya bölümünü okudu. Fakat sahne sanatlarına daha fazla ilgi duyduğunu keşfedince, kimya bölümünü dramada devam etti. Üniversiteden 1994’te mezun oldu.

Mezun olduktan sonra, New York’taki bir arkadaşını ziyareti sırasında kariyerine tiyatroyla devam etmeye karar verdi(oyunculukla ilk kez bu kadar yakın olacaktı). New York’ta yaşamaya başlayan güzel oyuncu, bir tiyatroda haftada 150$ kazanabileceği bir rol buldu. Bu rol Garner’ın yolunu açtı ve Daniele Steele romanından uyarlama olan bir televizyon filmi olan “Zoya”nın televizyon yapımı filmin setine dahil oldu. Daha sonra düşük reytingler alan “Time of Your Life” ve “Significant Others” adlı televizyon dizilerinde oynadı, 1997’de yayınlanan ve yine bir televizyon filmi olan “Rose Hill”in oyuncuları arasındaydı.

1996’da, Amerika’da ilgiyle izlenen, şu sıralar Türkiye’de de yayınlanan “Law & Order” adlı dizinin bir bölümünde oynadı. Bu sırada birlikte olduğu erkek arkadaşıyla yaşayabilmek için Los Angeles’a taşındı ve burada garsonluk yapmaya başladı. “Felicity” adlı diziden teklif alınca bu işi bıraktı ve dizide Scott Foley’in kız arkadaşını canlandırdı. 2000’de “Dude, Where’s My Car” adlı komedi filminde Ashton Kutcher’la birlikte oynadı ve bu parlayışının ardından 2001 yapımı “Pearl Harbor”da Ben Affleck ve Kate Beckinsale gibi ünlülerle rol aldı.

Yine 2001 yılında, Jennifer Garner’ın daha önce rol aldığı “Felicity” dizisinin yapımcısı olan J. J. Abrams, oyuncuya tekklifini götürdü. Garner, dizide bir ajan olan Sydney Bristow’u canlandıracaktı. Teklifi kabul eden Garner, tekvando dersleri almaya başladı. Dizinin büyük beğeni toplamasıyla birlikte Ocak 2002’de, henüz 1. sezon bölümlerinin yarısı bile yayınlanmamışken “Bir Televizyon Dizisindeki En İyi Kadın Oyuncu” dalında Altın Küre kazandı.

Garner, diziye bölüm başına 45.000$ alarak başlamıştı, bu rakam sonraki sezonlarda 150.000$’a kadar çıktı. Oyuncu, dizideki roluyle 4 kez Altın Küre Ödülleri’ne, 4 kez de Emmy Ödülleri’ne aday oldu. 2005’te Screen Actors Guild’ten “Yılın Oyuncusu” ödülünü aldı. Garner aynı zamanda Alias’la birlikte yönetmenliğe de el attı, dizinin 4. sezonundaki “In Dreams” adlı bölümü kendisi yönetti.

Alias’taki başarısının ardından Garner sinemaya dönmeye karar verdi. Steven Spielberg’ün “Catch Me If You Can” adlı filminde, Ben Affleck’le birlikte “Daredevil” (2003) ve bu filmin devamı olan 2005 tarihli “Elektra”da, “13 Going On 30” (2004) adlı komedi filminde oynadı. Oyuncu, Forbes Dergisi’nin araştırmasına göre yılda 14 milyon dolarla Hollywood’un en çok kazanan 5. aktristiydi.

Garner, 19 Ekim 2000’de, “Felicity” adlı dizide birlikte rol aldığı Scott Foley’le evlendi. Çift, Mart 2004’te boşandı. Daha sonra “Alias”taki rol arkadaşı Michael Vartan ile kısa bir süre birlikte oldu, bu ilişkinin daşı Ben Affleck’le birlikte olmaya başladı. 29 Haziran 2005’te Affleck ve Garner evlendi. Bu sırada Garner hamileydi. 1 Aralık 2005’te kızları Violet Anne Afflect dünyaya geldi.

Alias”’ın setinde dizinin yapımcısı Abrams, Garner’a doğumgünü hediyesi olarak pembe bir bisiklet verdi. Oyuncu ayrıca 11 Eylül saldırılarının ardından oyuncu CIA için bir kayıt yaptı.

Garner yemek yapmaktan, bahçeyle uğraşmaktan hoşlanıyor ve kick-box yapıyor. Oyuncunun en iyi arkadaşı ise aktris Jean Louise Kelly. Bir sonraki projesi bir Hollywood yapımı olan “Catch and Release”. Aynı zamanda oyuncunun 2007 yılında ilk filmini gösterime sokacak olan “Vandalia Films” adlı bir şirketi bulunuyor. Garner, şu anda eşi Ben Affleck ve kızı ile Boston’da yaşıyor.

Jennifer Garner Filmleri

 1. 1997- Mr. Magoo→Stacey Sampanahoditra
 2. 1997- Washington Square→Marian Almond
 3. 1999- The Pretender→Billie Vaughn
 4. 2000- Dude, Where’s My Car?→Wanda
 5. 2001- Pearl Harbor→Hemşire Sandra
 6. 2001- Alias→Sydney Bristow
 7. 2002 -Catch Me If You Can→Cheryl Ann
 8. 2003- Daredevil→Elektra Natchios
 9. 2004- 13 Going On 30→Jenna Rink
 10. 2005- Elektra→Elektra Natchios
 11. 2007- Catch and Release→Gray Wheeler
 12. 2007- The Kingdom→Janet Mayes
 13. 2008- Juno→Vanessa Loring
 14. 2008- Christmas in Connecticut→Elizabeth Lane
 15. 2009- Ghosts of Girlfriends Past→Jenny
 16. 2010- Valentine’s Day→Julia Fitzpatrick

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GooglebiyografiPinterestYoutubeWikipedia

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu