Bilim ve TeknolojiGezi Rehberi

Kampçılar İçin Hayatı Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

instagram takipçi hilesi

Kamp yapmak, doğa ile iç içe olmanın ve şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinlemenin en iyi yöntemlerinden biri. Üstelik çok daha hesaplı olması ve samimi bir ortam yaratması da sahip olduğu sayısız avantajlar arasında yer alıyor. Elbette kamp yapmak deyince akıllı telefonlardan veya teknoloji içeren her şeyden uzak bir ortam canlanıyor insanın gözünde. Yine de sosyal medyanın veya zihni anlamsızca meşgul eden birçok uygulamanın aksine kamp için yararlı mobil uygulamalar ile kamp hayatınızı oldukça kolaylaştırabilirsiniz. İşte doğa ile baş başa geçen günlerinizi daha keyifli hale getirecek mobil uygulamalar…

Trimble Outdoors Navigator

Kamp yapacağınız yeri ilk defa keşfedecekseniz Trimble Outdoors Navigator tam size göre bir uygulama. Uygulama içerisinde yer alan ‘’Map packs’’ özelliği ile kamp alanını detaylı bir şekilde görüntüleyebilir, telefonunuza indirerek sonradan harita olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede eğer internetin çekmediği bir bölgeye giderseniz indirdiğiniz harita sayesinde yolunuZu çok daha kolay bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra maceranız süresince çektiğiniz fotoğraf ve videoları Google Earth üzerinden paylaşabilirsiniz.

camping background

U.S. Army Survival Guide

Adeta bir hayatta kalma uygulaması olan U.S. Army Survival Guide, kamp malzemelerinizin yetersiz olduğu anda devreye giriyor. Böylece ateş yakmanız, barınak bulmanız veya bir şeyler yemeniz gerektiğinde uygulamadaki yönlendirmelerden faydalanabiliyorsunuz.

camping headlamp 0

Sundroid

Gökyüzüyle ilgilenen bir kampçıysanız bu uygulama sayesinde istediğiniz birçok bilgiye rahatlıkla erişebilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz yıldızların çıkış zamanını, Güneş ve Ay’ın konumunu size bildiren özellikleri sayesinde gözlem bölgesine tam zamanında yetişebilir, gecenin keyfini çıkarabilirsiniz.

camping tent australia stars TENT0217

Knots Guide 

Yalnızlığı seviyor ve kamp yapmak için başkalarının varlığına ihtiyaç duymuyorsanız bu mobil uygulamada size yardımı dokunacak düğüm atma yönergelerini bulabilirsiniz. Birçok düğüm çeşidini anlaşılır bir şekilde gösteren uygulama aynı zamanda boş vaktinizi değerlendirmeniz için de oldukça faydalı.

pablo tarp

Packing List Lite

Bir an önce stresli yaşamdan uzaklaşmak ve maceraya doğru koşma hevesiyle çoğu kampçı mutlaka birkaç eşyasını evde unutabiliyor. Siz de bu duruma düşmemek ve sonradan bunun sıkıntısını çekmemek için çantanızı hazırlamadan önce Packing List Lite uygulamasını indirin. Böylece tüm ihtiyacınız olanların bir listesini çıkarıp, bunları kategorize edebilir ve çantaya attığınız eşyaların yanına bir tik atarak malzemesiz kalma riskinden kaçınabilirsiniz.

camping in the rain

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu