Gezi Rehberi

Kamp Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Madde

instagram takipçi hilesi

Kamp mevsiminin yavaş yavaş gelmesi ile kampçıların gerekli olan alışverişlerini de gözden geçirmesi için olanak sağladı. Eksiksiz bir kamp için gerekli olacak tüm malzemeleri barındıran kamp çantası seçerken dikkat edilmesi gerekenleri bildiğiniz zaman , gerekli olan ürünü kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

Fakat şunu bilmelisiniz ki , kamp çantalarının da sahteleri ya da kalitesiz kumaşlardan üretilen çantalar oldukça fazladır. Bu kamp çantalarından uzak durmalısınız ve sadece bir kere masraf yaparak kaliteli bir ürün edindiğiniz zaman , bu ürünü uzun bir zaman boyunca kullanabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.

En iyi çanta seçimi için , outdoor malzemeleri satan mağazalardan alışveriş yapmayı tercih etmelisiniz.

Kamp Çantası Ergonamik Olmalı

kamp cantasi secimi 1

 

Öncelikle sırtınıza taktığınız zaman ağrı yaratmayacak , askıların zarar vermeyeceği bir sırt çantası modeli seçmelisiniz.

İyi bir sırt çantası , kayışları yumuşak olan ve sırtınızın kıvrımlarına en iyi biçimde uyum sağlayacak bir çanta olmalıdır. Birden fazla kamp çantasında göğüs ve bel bölgenize bağlayabilmeniz için ekstra bir kayış bulunur.

İşlevsel Bir Tasarıma Sahip Olmalı

kamp cantasi secimi 2

 

Sırt çantası işlevsel bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. İçerisine birden fazla kamp malzemesi koyabileceğiniz ve doğa şartlarında düzgün bir şekilde kullanabileceğiniz malzemelere ulaşabileceğiniz çantaları tercih etmelisiniz.

Bazı kamp çantaları , uyku tulumu , kamp malzemeleri ve diğer gerekli olan tüm malzemeler dahil olarak satılır . Bu tarz kamp çantalarını seçmeniz biraz daha ekonomik olacaktır.

Hava Şartlarına Uygun Olmalı

kamp cantasi secimi 3

 

Özellikle de yağmur , kar , çamur gibi zorlu hava şartlarına dayanıklı olan bir çanta seçmeniz daha uygun olacaktır. Kalitesiz kumaştan yapılan çantalar , suyu geçirerek giysilerinizin ıslanmasına neden olabilir.

Birçok doğa sever , en fazla bilinen outdoor markalarını tercih ederek uzun süre kullanabileceği ürünler edinmeyi tercih eder.

Taşıyabileceğiniz Boyutlarda Çanta Tercih Edin

kamp cantasi secimi 4

 

Çok fazla büyük kamp çantaları , minyon bir yapınız var ise sizi zorlayabilir. Bu sebepten dolayı çantayı deneyerek alın. Birçok çanta , garantili olarak satılır ve nedenle güvenilir bir alışveriş imkanı elde etmiş olursunuz.

Çantanın Kullanım Amacını Belirleyin

Seyahat Sırt Çantaları

Kent merkezinde ya da kültür gezisi yapacak gezginlerin tercih edebileceği sırt çantasıdır. İç kısmı tamamen fonksiyonel olarak tasarlanır. Hacim bakımından oldukça az olan bu sırt çantaları , hemen hemen her yerine kolay bir şekilde erişim sağlayan çok fazla fermuar ve cepleri bulundur.

blog gezgin olmak

 

Hiking ve Sırt Çantları

Bu sırt çantaları ise uzun sürecek yürüyüşler ve ağırlık taşımak için tasarlanmıştır. Çadır , mat , kap kacak , mat ve diğer kamp için gerekli olan malzemeleri yerleştirmek için , dış kısmında birçok özel yer barındırır.

Erkek ver kadınlar için farklı kamp çantası modelleri bulunur ve boyut farklı olsa bile özellikler hemen hemen aynıdır. Daha ekonomik seçenekler için outlet reyonlarını takip edebilir , outletlerden alışveriş yapabilirsiniz.

Video Sahibi : Kutupayısı

https://youtu.be/0A2l3w9JANo

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu