Yabancı Kadın Ünlüler

Jennie Kim

instagram takipçi hilesi

jennie kim 1

Tam adı: Jennie Kim
Doğum tarihi: 16 Ocak 1996
Doğum yeri: Seul, Güney Kore
Boyu: 1.63 m
Ailesi:
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Rapçi, Şarkıcı
Aktif Yılları: 2017 senesinden bu yana
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Jennie Kim Kimdir? Jennie Kim, 16 Ocak 1996 tarihinde Güney Kore‘nin başkenti Seul’de dünyaya gelmiştir. ACG Parnell College‘da eğitim almak için Yeni Zelanda‘ya taşındı. Mezun olduktan sonra Güney Kore’ye tekrar geri döndü ve “YG Entertainment” ile sözleşme imzalandı. Babası bir hastanenin sahibi, annesi ise medya şirketinde çalışmaktadır.

Kim, Güney Koreli bir pop ve K-pop grubu Blackpink grubunun bir üyesidir. Seul’e taşındıktan sonra Yeni Zelanda‘daki eğitimini tamamlayan Kim, “YG Entertainment” ile sözleşme imzalandı. Genç şarkıcı, G-Dragon’un müzik klibi “That XX” de rol aldıktan sonra üne kavuşmuştur.

“YG Entertainment” uzun süredir “Blackpink” in tanıtımını yapmaktadır. Jennie Kim, 8 Ağustos 2016 günü Lalisa Manoban, Kim Ji-soo ve Park Chae-young ile birlikte grubun bir parçası olarak müzik piyasasına giriş yaptı. Jennie, ayrıca Lee Hi gibi sanatçılarla işbirliği yapmıştır. Grubun diğer üyeleri gibi, aynı zamanda büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Genellikle “Blackpink” in lideri olarak kabul edilmektedir.

Jennie Kim’in “YG Entertainment” etiketi ile daha çok ünlenmiştir. Sık sık “YG Prensesi” olarak anılıyor. En yüksek puan alan K-pop şarkıcılarından biridir. Japonca, İspanyolca, İngilizce ve Korece konuşabilmektedir.

14 yaşında iken  “YG Entertainment” imzalamıştı. Ancak, sözleşme imzalandıktan hemen sonra şarkı kariyerine başlamadı ve altı yıl boyunca pek çok eğitim aldı. Sadece vokalistlik üzerine değil, aynı zamanda rap parça okuma becerilerini de geliştirdi. “YG Entertainment” birkaç yıldır ‘Blackpink’ grubunu geliştiriyordu. 2012 senesinde ilk kez reklamlarını yapmaya başlandı. Grubun son üyeleri 29 Haziran 2016 günü açıklandı.

Grup üyeleri Jennie Kim, Lalisa Manoban, Kim Ji-soo ve Park Chae-young ilk çıkışlarını 8 Ağustos 2016 günü yaptılar. İlk albümleri “Square One”, “Boombayah” ve “Whistle” gibi parçalar barındırmaktadır. “Goan Digital Chart”  şarkının klibi Youtube’da viral oldu. Bu, grubu bir gecede sansasyonel yarattı ve “Billboard Social 50” de en yüksek puan alan kadın K-pop grubu oldu.

Jennie Kim ve grup arkadaşları, 22 Haziran 2017 günü yayımlanan yeni “As If Your Your Last” albümünün yayınlanmasının ardından kariyerinde yeni bir kilometre taşı kat ettiler. Şarkının müziği, önceki versiyonlardan oldukça farklıydı. “Billboard’s World Digital Song” müzik listesinin en üstünde yer aldı. Popüler olmaya devam ettikçe onları kimse durduramadı.

Jennie Kim ve Blackpink Grubunun Şarkıları

 1. BOOMBAYAH
 2. STAY
 3. See U Later
 4. Kick It
 5. Come back
 6. JENLISA
 7. Really
 8. SO HOT -THEBLACKLABEL REMIX-
 9. Hope Not
 10. Twice
 11. Song
 12. Solo
 13. Chaelisa
 14. ROSE
 15. JISOO – HOPE NOT
 16. Bangpink
 17. Blinks
 18. Cute
 19. Pink
 20. Dance Practice
 21. Dance

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=hR2nR3Q2AaU

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu