Yabancı Kadın Ünlüler

Lalisa Manoban Kimdir?

instagram takipçi hilesi

lalisa manoban 1
Tam adı: Lalisa Manoban
Doğum tarihi: 27 Mart 1997
Doğum yeri: Burrinam, Tayland
Boyu: 1.67 m
Ailesi: Tay Manoban (Annesi), Marco Brueschweiler (Üvey Babası)
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı, Rapçi, Dansçı
Aktif Yılları: 2011 senesinden bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Lalisa Manoban Kimdir? Lalisa Manoban, 27 Mart 1997 tarihinde Tayland’ın Burriram kentinde dünyaya gelmiştir. Aslında ismi Lisa idi. Daha sonra adı, rahatlık getirmek için bir falcı tavsiyesi üzerine övgü anlamına gelen Lalisa olarak değiştirildi. Ayrıca “Lisa” sahne adını almadan önce Liz, Pokpak ve Tayland Prensesi gibi takma adlarını kullandı. Lalisa’nın Tayland’da yaşayan bir ablası vardır.

Tayland’da yer alan Praphamontree II Okulu‘na eğitim görmüştür. Genç yaşlardan itibaren müzik ve dansla ilgilenmektedir. Güney Koreli erkek müzik grubu “Got7” nin bir üyesi olmaya devam eden çocukluk arkadaşı BamBam ile bir dans grubuna katılmıştır.

Lalisa Manoban, 14 yaşında Tayland’da bulunan “YG Entertainment” seçmelerine katıldı ve yarışmada birinciliği kazandı. 2011 senesinde eğlence şirketine stajyer olarak katılmaya ve Güney Kore’ye taşınmaya davet edildi. Ailesi onu cesaretlendirdi ve ergenlik çağında Güney Kore’ye yerleşme kararını destekledi. YG Entertainment‘ın ilk Koreli olmayan üyesi oldu.

Bu şirketle, 2016 senesine kadar beş yıl boyunca çalıştı. Eğitim süresi boyunca, Big Bang‘dan “MV Taeyang”, YG Entertainment’dan “Bobby” ve “Mino” da dahil olmak üzere çeşitli yetişen sanatçılarla birlikte çalıştı.

Lalisa Manoban, Ağustos ayında Güney Koreli kız grubu “Blackpink” ile YG Entertainment etiketi altında ilk kez “Square One” adlı ilk albümlerini çıkardı. Bu albümde “Whistle” ve “Boombayah” sevilen parçaları da yer almıştır. “Billboard World Digital Songs” listesinde bir numaraya oturmayı başardılar. Grubun en genç üyesiydi. Vokalist ve dansçı olmak için çalıştı. Grubun diğer üyeleri Jennie Kim, Kim Ji-soo ve Park Chae-young,’dır.

Blackpink grubunun single’ı olan “Dhu-du Dhu-du” daha geniş bir hayran kitlesine ulaşmak için orijinal olarak Korece ve daha sonra Japonca ve İngilizce dillerinde yayınlandı. Şarkı, piyasaya sürüldükten sonraki 24 saat içinde YouTube üzerinde 36 milyondan fazla izlenme ile tüm zamanların K-pop rekorunu kırdı ve Break Tudo Ödülleri‘nde Yılın Videosu Ödülüne aday gösterildi.

Lalisa Manoban, 2018 senesinin Haziran ayında Japon dergisi “Naylon” un kapak yüzü oldu ve dergiyi tanıtmak için bir video klipte rol aldı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu