hosting
”Star

Park Chae-Young

”Forex”

Park Chae-Young

Tam adı: Park Chae-Young / Roseanne Park
Doğum tarihi: 11 Şubat 1997
Doğum yeri: Auckland, Yeni Zelanda
Boyu: 1.68 m
Ailesi: Alice Park
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana

youtube-chanel Park Chae-YoungPark Chae-YoungPark Chae-YoungSpotify'den dinle Park Chae-Young
Sosyal Medyada
instagram-hesabi Park Chae-Young
Başlıklar

Hakkında

Park Chae-Young kimdir? Park Chae-Young, bilinen sahne adıyla Rosé, 11 Şubat 1997 yılında Auckland, Yeni Zelanda’da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Roseanne Park’tır. Koreli şarkıcı ve dansçıdır. Auckland’da doğduktan sonra 7 yaşında Melbourne, Avustralya’ya taşınmıştır. Canterbury Girls’ Secondary College’de eğitim aldığı esnada gitar çalmayı öğrenerek şarkı söyleyip sahneye çıkmaya başlamıştır.

2012 yılında Avustralya’da düzenlenen Güney Koreli Eğlence Şirketi olan YG şeçmelerine katılmıştır. 15 yaşındaki Rosé yarışmada, 8000 kişi içerisinde birinci seçilmiştir. Ardından kısa sürede sözleşme imzalayarak Güney Kore, Seul’e taşınmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Amber Heard
İLGİLİ İÇERİKLER

Aynı yıl şarkıcı G-Dragon’un çıkarttığı mini albümü “One of a Kind“da yer alan “Without You” şarkısını seslendirmesi için bir şans verildi. Müzik listelerinde Güney Kore’de 10 numaraya kadar yükselerek büyük başarı yakalayan şarkıyla ilk çıkışını yapmıştır. Ancak Blackpink isimli müzik grubunun bir üyesine olana kadar ismi gizli tutulmuştur.

2016’da 4 yıl boyunca YG Entertainment bünyesinde eğitim almıştır. Blackpink isimli müzik grubunun bir üyesi olarak çıkış yapmadan önce bir süre çalışma yapmıştır. Daha sonra grup 8 Ağustos 2016 tarihinde “Square One” albümünde yer alan “Whistle” ve “Boombayah” şarkılarıyla çıkışını yapmıştır. 2019 yılı itibarıyla BLACKPINK isimli K-Pop grubu YouTube’da en çok abonesi olan müzik grubudur.

2018 yılında Park Chae-Young, Güney Kore’nin kozmetik markalarından olan Kiss Me için modellik yapmıştır. 2019 yılında ise Saint Laurent markasının Güney Kore elçisi seçilmiştir.

Dört üyeden oluşan Blackpink gruplarında yer alan diğer şarkıcılar, Jisoo, Jennie, Lisa’dır. Dünya çapında müzikleriyle bir numara olan, Youtube’da milyonlarca izlenen videolara sahip olan K-Pop müzik grubu büyük başarı yakalamıştır.

Diskografisi

  1. 2012 – “Without You” (G-Dragon feat. Rose)
  2. 2016 – Square One
  3. 2017 – As If It’s Your Last
  4. 2018 – Ddu-Du Ddu-Du, Square Two
  5. 2018 – Kiss and Make Up (Dua Lupa)
  6. 2019 – Kill This Love
  7. 2020 – How You Like It

Videoları

Fotoğrafları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Eva Green

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu