Yerli Erkek Ünlüler

Barış Akarsu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Barış Akarsu
Tam adı: Barış Akarsu
Doğum tarihi: 29 Haziran 1979
Ölüm tarihi: 4 Temmuz 2007
Doğum yeri: Amasra, Bartın / Türkiye
 Ölüm yeri: Bodrum, Muğla / Türkiye
Boyu: 1.80 m
Ailesi: Hatice Akarsu
Mesleği: Şarkıcı, oyuncu
Aktif Yılları: 2004 – 2007 yılları arası
imdb-logo

youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbSpotify'den dinle

Hakkında

Barış Akarsu kimdir? Barış Akarsu, 29 Haziran 1979 yılında Bartın’ın Amasra ilçesinde dünyaya gelmiş Türk rock müzik şarkıcısıdır. Lise sonuna kadar olan eğitimini Amasra’da tamamlamıştır. Müzikle tanışması ilkokul yıllarında olmuştur. Amasra’ya gelen müzisyenlerden ve enstrümanlarından etkilenen Akarsu, müzikle ilgilenmeye başlamıştır.

Barış Akarsu, gençlik yıllarında 1970 ve 1980’lerin rock, hard rock ve heavy metal gruplarından çok etkilenmiştir. Hayatının içerisinde her zaman müziğin yer aldığı işlerde çalışmıştır. Antalya’da bir dönem animatörlük yaparken diğer yandan da müzisyen olarak çalışmıştır. Ardından Ankara’ya giderek garsonluk, barmenliğin yanı sıra orda da müzisyenliğe devam etmiştir. Sonraki dört yıl boyuncada birçok barda sahne alan Akarsu, yerel televizyon ve radyolarda da program yapmıştır.

2004 yılında ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye isimli müzik yarışmasına katılmış ve birinci olarak tüm ülkenin tanıdığı ve sevdiği şarkıcı isimlerden birisi olmuştur. Hemen ardından İstanbul’a yerleşerek albüm çalışmalarına başlamıştır. Yarışmanın ardından ilk albümü çıkana kadar 200’ü aşkın konser vermiştir. Büyük bir hayran kitlesine kısa sürede ulaşan Akarsu, 2004’te Seyhan Müzik’le anlaşarak ilk albümü olan Islak Islak’ı çıkartmıştır.

2006 yılında Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek isimli ikinci albümünü çıkartmıştır. Bu albümündeki Vurdum En Dibe Kadar ve Yaz Demedim parçaları çok ses getirmiştir. İki albümü de kariyerinin bir anda yükselmesine ve onu büyük başarılara ulaştırmasına vesile olmuştur.

2006 yılında Star Tv’de yayınlanmaya başlanan Yalancı Yarim isimli dizide Merve Sevi‘yle birlikte başrolde yer almaya başlamıştır. Milyonlarca hayranı olan rockçı Barış, bu diziyle de Alfonso Tarık olarak tanınmaya başlamıştır.

2007 yılında 29 Haziran gecesi doğum gününü kutlamak üzere arkadaşlarıyla gittiği Bodrum’da eğlenceden dönerken büyük bir trafik kazası geçirmiştir. Onunla birlikte arabada bulunan iki arkadaşı Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Barış Akarsu’nun da olay yerinde kalbinin durduğu ama yapılan müdahalelerin ardından yeniden hayata döndürüldüğü söylenmiştir.

Bodrum’da kaldırıldığı hastanede beş gün yoğun bakımda kalan Akarsu’yu binlerce hayranı hastane kapısında beklemiştir. 4 Temmuz 2007 akşamı Özel Bodrum Hastanesi’nde kalbinin durduğu ve hayata dönemediği açıklanan Akarsu’nun doktoru, milyonlarca sevenine acı haberi vermiştir.

Kariyerinin zirvesindeyken geçirdiği trafik kazasının ardından geriye yarım bir albüm çalışması, Yalancı Yarim dizisi ve milyonlarca üzüntü içinde hayranı kalmıştır.

Barış Akarsu Albümleri

  1. Islak Islak (2004)
  2. Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek (2006)
  3. Kimdir O (2007)
  4. Ayrılık Zamansız Gelir (2008)

Dizisi

  1. Yalancı Yarim – 2006

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=4CISUBWrI2I

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu