Bilim ve Keşif

Japonya’da 81 Milyon Yıllık Dinozor Dişleri Bulundu

instagram takipçi hilesi

Milyonlarca yıl önce yaşamış ve bir felaket ile yaşamları sonlanmış olan dinozorlar ile ilgili birçok kalıntı ortaya çıkıyor ve çıkmaya devam ediyor. Japonya’nın güneybatısında, 81 milyon yıl öncesine ait otobur dinozorlara ait olduğu tahmin edilen 35 diş fosili bulundu.

dinozor fosili dis

Kyoda ajansından alınan bilgilere göre ,Fukui Bölgesi Dinozor Müzesi ve Nagasaki kent yetkililerinden gelen açıklamada ,Nagasaki Yarımadası’nın batı şeridinde, 81 milyon yıl önce yaşanan Kretase dönemine ait 35 dinozor dişi fosiline rastlandığı belirtildi.

Buluntulardan yola çıkılarak, Fosillerden 34’ünün sadece birkaç metre yarı çaptaki alanda bulunduğuna dikkat çeken müze yetkilileri ,”Bu alanda çok fazla dinozor olduğunu varsayabiliriz. Eğer yakınlarda bitki ya da hayvan fosili bulunursa o dönemdeki eko sistemin gerçeğe uygun taklidini oluşturabiliriz.”  şeklinde de açıklamada bulundular.

Bulunan diş fosillerden ise en büyüğünün 1.7 santimetre uzunluk ile 1 santimetre genişliğe sahip olduğu, buluntular arasında kayıtlara geçen diğer bilgiler.

dinosaur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu