MaksatModa

İyi Bir Düğün Gerçekleştirmek İsteyenlere 6 Altın Kural

İyi bir düğün için neler yapılmalı?Unutulmaz bir düğün deneyiminin sırrı nedir?

instagram takipçi hilesi

Evlenmek için neredeyse 1 yıldan daha fazla süredir hazırlanılır. Hazırlıkların sonucunda da herkes, düğününün iyi olmasını veya planlandığı gibi gitmesini ister. Peki iyi bir düğün için neler yapılmalıdır?Unutulmaz bir düğün deneyiminin sırrı nedir? İyi bir düğün gerçekleştirmek isteyenler için işte 6 altın kural! 

Bu içeriğimin kaynağı, ünlü düğün ve parti uzmanı Rukiye Demirkan’ın Mazzam dergisine olan yazısından aldım.Fakat bu kaynağın dışında bir çok düğün gerçekleştirmiş kişilerin deneyimlerini başta bizim aile olmak üzere soruşturdum .

İyi bir düğün gerçekleştirmek isteyenler için 6 altın kural!

1. Lokasyon

dugun lokasyonu

İyi bir düğün için ilk bakılacak olan şey düğünün yapılacağı yer yani lokasyonudur. Düğün dekorunu kendi tarzınıza uygun bir  şekilde düzenlemek için öncelikle düğünün lokasyonunu ayarlamanız gerekir. Daha sonrasında bu lokasyonda düzenlemelerini veya kendinize uygun bir tarz düzenlemeye başlayabilirsiniz.

2. Profesyonel bir ekipten yardım almak gerek

dugun organizasyon

Özellikle destinasyon düğünü yapacak olanların, mutlaka profesyonel kişilerden veya organizasyonlardan yardım alması gerekir. Zira sadece destinasyon düğünü değil genel anlamda yapılan bir düğün organizasyonunda bile işi organizasyon yapan kişilere bırakmak , düğünde daha az yorulup daha fazla eğlenilebilir (Bunu düğün yapmış birisi olarak ve yapanların görüşünce deneyimimle yazıyorum).

Destinasyon düğünü nedir?

Evlenecek olan çiftlerin yaşadığı yerden uzakta ,kendi isteklerine göre belirledikleri; etkinlik,müzik,yemek tercihleriyle birlikte sadece kendi istedikleri kişileri davet ettiği düğünlerdir.

3. Renk ve çiçek tercihini önceden belirleyin

dugun cicek davetiye

Düğünde kullanılacak olan ana tema rengi ve davetiyelerde kullanılacak renk uyumunu önceden belirleyin. Düğünde kullanılacak olan çiçek tercihini de önceden belirlemenizde fayda var. Sebebi ise düğün yaklaşınca kafa karışıklığı ve telaşa yol açması. Bu yüzden bu iki önemli tercihi düğünden çok önce belirlemelisiniz.

4. Çalınacak müzikleri belirleyin

dugun dans

Eğer bir organizasyonla anlaştıysanız zaten size belirli takvimlerde seçenekler sunarak bunu halledebilir. Ama düğünü kendiniz ayarlıyorsanız düğün gecesi çalınacak olan müzikleri ;

  • giriş fon müziği,
  • pasta müziği,
  • dans müzikleri,
  • çıkış müziği

gibi detayları düğünden çok önceden ayarlamanız gerekir. Profesyonel olarak birilerinden destek almanızda da fayda vardır. Kafa karışıklığını ve ikilemlerde kalmamak için.

5. En doğru fotoğrafçıyı seçin

dugun fotografcisi

Bu seçim çok önemlidir. Çünkü düğününüz bir kere oluyor ve bütün fotoğrafları bir kişi çekiyor. Bir daha tekrarlanması durumu yok. Bu yüzden işinde iyi ve referanslı kişiyi tercih etmelisiniz. Bu seçimi de düğünden çok önce ayarlamalısınız. Çünkü iyi fotoğrafçıları genelde daha önceden planlayarak tercih ederler. Sona kalırsanız hayatınız boyunca pişmanlık duyacağınız bir tercih yapıp, zamanı geri alamazsınız.

6. Herkesi mutlu etmeye çalışmayın

mutlu dugun

Bu düşünceyle hareket ederseniz, konuklarla ilgilenmek veya bunu düşünmekten kendi düğününüzün tadını kaçırırsınız. Tabi ki davetlileri düşünmelisiniz ama bunu takıntı haline getirmeyin. Davetliler sizi mutlu etmeli zaten.

Bırakın siz eğlenmenize bakın ve gülün ! Amacınız plana uygun ve önceden belirlediğiniz şekilde ayarlanan düğünün baş rolü olan sizsiniz ve bunu herkese gösterin. Önce kendiniz mutluluğunuza inanın.

Evet yukarıda iyi bir düğünün 6 altın kuralını yazdım. 6 altın kural olarak yazdım ama daha fazla detay içinde mevcuttur konu düğün olunca. Bunlar önceden belirlenmesi gerekenlerdir ve sona sıkıştırıldığında büyük karmaşa ve telaşa yol açar.

Sizin de bunlar dışında önerileriniz varsa eğer, aşağıdan yorum yaparak bu yazımıza katılabilirsiniz. Amacımız yeni evlenecek olan çiftlerin düğününde bizim de ve sizin de bir tuzunuzun bulunması. 

Kaynak
Mazzam Dergisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu