Gezi Rehberi

İtalya Hakkında İlginç Bilgiler

İtalya hakkında bilinmesi gereken 10 şey burada! Şok olacaksınız!

instagram takipçi hilesi

İtalya hakkında ilginç bilgiler, okuyanlarda hayranlık bırakır. Spagettisi, pizzası ve sosları ile ünlü olan İtalya’yı okuduğunuzda bir an önce oralara gidip kendi gözleriniz ile görmek isteyeceksiniz.

1- Tüm Gondollar Siyahtırİtalya hakkında ilginç bilgiler

İtalya’ya gittiğinizde siyah gondollar karşısında şaşırabilirsiniz. Söylentiye göre hiçbir istisnası olmayan siyah gondolların arkasında, duygusal bir neden yatar. Buna göre; gondolcu bir kadına aşık olur. Onsuz yaşayamaz. Fakat sevdiği kadına kavuşamayacağını anlayarak gondolunda intihar eder. O gün bugündür tüm gondollar siyahtır.

2- Tabağı Sıyırmak Gelenektir

İtalya hakkında ilginç bilgiler

İtalya’da misafirliğe gittiğinizde size makarna ikram edilirse, tabağınızı asla yarım bırakmamaız gerekir. Fakat sadece bu değil, aynı zamanda tabağınızda kalan sosları sıyırarak tabağınızı temiz hale getirmeniz önemli bir gelenektir.

3- İtalya Hakkında İlginç Bilgiler: Müzeler

İtalya hakkında ilginç bilgiler

İtalya demek müze demektir. Neredeyse her adım başı bir müzeye rastlamanız mümkündür. Ayrıca İtalya’da 3000’den fazla müze vardır. Bu nedenle İtalya’daki müzeleri gezen insanlar sıklıkla Stendhal Sendromu’na yakalanır.

4- Aşk Çeşmesi

İtalya hakkında ilginç bilgiler

İtalya’ya gittiğinizde mutlaka Aşk Çeşmesi’ne uğrayın. Eğer İtalya’ya gidip de Aşk Çeşmesi’ne para atmazsanız mutlaka bir kez daha İtalya’ya yolunuz düşer. Aşk Çeşmesi’ne dileğinizi dilerken; çeşmeye arkanızı dönün, dileğinizi tutun ve parayı çeşmeye atın. Ancak şunu da unutmayın; İtalya’daki Aşk Çeşmesinde günlük minumum 3000 dolar toplanır.

5- İtalya Hakkında Bilgiler: Buzağı Toprakları

İtalya hakkında ilginç bilgiler

İtalya kelimesinin anlamı Buzağı toprakları’dır. Çünkü boğa; İtalya kabilelerinin sembolüdür. Bu nedenle sembollerini ülkenin ismine vermişlerdir.

6- Avrupa’ya Yemek Yemeyi Öğretmiştir

İtalya hakkında ilginç bilgiler

İtalyan mutfağı sadece pizza ve spagetti ile sınırlı değildir. Damak zevkleri hayli güzel olan İtalya halkı birçok lezzeti Avrupa’ya tanıtmıştır. Bu lezzetler arasında: dondurma, kahve ve meyveli turta yer alır.

7- En Büyük Şarap Üreten Ülke

gezi

İtalya denildiğinde akla şarap gelir. Lezzetli şarapların diyarı olan ülke, dünyanın en büyük şarap üreticisidir. Ürettiği şarapların kaliteli olması ekonomisine büyük bir katkı sağlar.

8- İtalya Hakkında İlginç Bilgiler: Çeşmeden Şarap

İtalya hakkında ilginç bilgiler

İtalya’da 2008 yılında “Üzüm Festivali” düzenlenmiştir. Dünyadaki en ilginç festivallerden bir tanesi olan Üzüm Festivalinde bir yanlışlık meydana gelmiştir. Buna göre onlarca evin çeşmesinden su yerine şarap akmıştır.

9- Kedisiz Şehir

kedi

İtalya sokaklarını aşk ve huzurla gezerken önünüze aniden kedi çıkmaz. Çünkü İtalya sokaklarında bir tane bile kedi yoktur. Eskiden neden kedi olmadığını soran kişilere “kedileri Çin’liler yedi.” demişlerdir.

10- İtalya Hakkında İlginç Bilgiler: İnternet Kullanımı

İtalya hakkında ilginç bilgiler

İtalya halkının büyük bir oranı hiç internet kullanmamıştır. İtalya’ya giden insanlar için olmazsa olmaz internet kullanımının aksine İtalya’nın üçte birinin daha önce hiç internet ile işi olmamıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=GXMzffo7Fic

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu