hosting
”Star

İsmail Ege Şaşmaz

”Forex”

İsmail Ege Şaşmaz

Tam adı: İsmail Ege Şaşmaz
Doğum tarihi: 25 Kasım 1993
Doğum yeri: Manisa / Türkiye
Boyu: 1,83 m
Ailesi: İlknur Şaşmaz, Yaşar Şaşmaz, Aytaç Şaşmaz, Yalın Şaşmaz
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
imdb-logo İsmail Ege Şaşmaz

Sosyal Medyada
instagram-hesabi İsmail Ege Şaşmaz twitter-hesabi İsmail Ege Şaşmaz
Başlıklar

Hakkında

İsmail Ege Şaşmaz kimdir? İsmail Ege Şaşmaz, 25 Kasım 1993 Manisa doğumlu Türk oyuncudur. Çocukluğu Manisa’da geçen Şaşmaz, Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Oyunculukla tanışması okul yıllarında olmuştur. Bu alanda kariyer yapmayı istemesiyle eğitim almaya başlamıştır.

İlk oyunculuk deneyimi Manisa Belediyesi’nin hazırladığı liseler arası tiyatro yarışmasında oynadıkları ‘Sınıfta Acil Servis’ oyunuyla yaşamıştır. Daha sonra Manisa Belediyesi’nin konservatuarında oyunculuk eğitimi alarak birincilikle mezun olmuştur. Eğitimini tamamladıktan sonra daha çok imkan için İstanbul’a yerleşmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Dila Danışman
İLGİLİ İÇERİKLER

Televizyon hayatına ilk kez 2013 yılında Güneşi Beklerken isimli gençlik dizisiyle başlamıştır. Dizide Barış karakterini canlandıran Şaşmaz, Emre Kınay, Hande Doğandemir, Yağmur Tanrısevsin ve Kerem Bursin‘le başrolde yer almıştır.

2016 yılında sevilen yaz dizilerinden Aşk Laftan Anlamaz isimli romantik komedi dizisine sonradan konuk oyuncu olarak dahil olmuştur. Daha sonra Lise Devriyesi isimli bir gençlik dizisinde daha yer alan Ege Şaşmaz, bir dönem dizisi olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine Mehmet karakteriyle katılmıştır.

Sevilen projelerde ve dizilerde yer alan İsmail Ege Şaşmaz aynı zamanda kendisi gibi oyuncu olan ve Söz, Hekimoğlu gibi dizilerde yer alan Aytaç Şaşmaz’la kardeştir.

Şaşmaz, son olarak 2020 yılında başlayacak olan Sen Çal Kapımı isimli başrollerinde Hande Erçel ve Kerem Bursin‘in yer aldığı romantik komedi dizisinde yer almaktadır.

Yer Aldığı Diziler

  1. Sen Çal Kapımı – 2020
  2. Mehmetçik Kut’ül Amare – 2019
  3. Lise Devriyesi – 2017
  4. Serçe Sarayı – 2015
  5. Günebakan – 2015
  6. Güneşi Beklerken – 2013

Videoları

Fotoğrafları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Reynmen (Yusuf Aktaş)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu