Yerli Erkek Ünlüler

İsmail Ege Şaşmaz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

İsmail Ege Şaşmaz
Tam adı: İsmail Ege Şaşmaz
Doğum tarihi: 25 Kasım 1993
Doğum yeri: Manisa / Türkiye
Boyu: 1,83 m
Ailesi: İlknur Şaşmaz, Yaşar Şaşmaz, Aytaç Şaşmaz, Yalın Şaşmaz
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

İsmail Ege Şaşmaz kimdir? İsmail Ege Şaşmaz, 25 Kasım 1993 Manisa doğumlu Türk oyuncudur. Çocukluğu Manisa’da geçen Şaşmaz, Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Oyunculukla tanışması okul yıllarında olmuştur. Bu alanda kariyer yapmayı istemesiyle eğitim almaya başlamıştır.

İlk oyunculuk deneyimi Manisa Belediyesi’nin hazırladığı liseler arası tiyatro yarışmasında oynadıkları ‘Sınıfta Acil Servis’ oyunuyla yaşamıştır. Daha sonra Manisa Belediyesi’nin konservatuarında oyunculuk eğitimi alarak birincilikle mezun olmuştur. Eğitimini tamamladıktan sonra daha çok imkan için İstanbul’a yerleşmiştir.

Televizyon hayatına ilk kez 2013 yılında Güneşi Beklerken isimli gençlik dizisiyle başlamıştır. Dizide Barış karakterini canlandıran Şaşmaz, Emre Kınay, Hande Doğandemir, Yağmur Tanrısevsin ve Kerem Bursin‘le başrolde yer almıştır.

2016 yılında sevilen yaz dizilerinden Aşk Laftan Anlamaz isimli romantik komedi dizisine sonradan konuk oyuncu olarak dahil olmuştur. Daha sonra Lise Devriyesi isimli bir gençlik dizisinde daha yer alan Ege Şaşmaz, bir dönem dizisi olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine Mehmet karakteriyle katılmıştır.

Sevilen projelerde ve dizilerde yer alan İsmail Ege Şaşmaz aynı zamanda kendisi gibi oyuncu olan ve Söz, Hekimoğlu gibi dizilerde yer alan Aytaç Şaşmaz’la kardeştir.

Şaşmaz, son olarak 2020 yılında başlayacak olan Sen Çal Kapımı isimli başrollerinde Hande Erçel ve Kerem Bursin‘in yer aldığı romantik komedi dizisinde yer almaktadır.

İsmail Ege Şaşmaz Yer Aldığı Diziler

  1. Barış Akarsu “Merhaba” 2022
  2. Sen Çal Kapımı – 2020
  3. Mehmetçik Kut’ül Amare – 2019
  4. Lise Devriyesi – 2017
  5. Serçe Sarayı – 2015
  6. Günebakan – 2015
  7. Güneşi Beklerken – 2013

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=U4AzR1umU5Y

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu